Open Procurement Albania

Furnizimin me materiale mjekėsore pėr shėrbimin e ortopedisė

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Objekti i Tenderit Furnizimin me materiale mjekėsore pėr shėrbimin e ortopedisė.

Oferta fituese eshte 633 897 leke pa TVSH ( Shumatorja e ēmimeve pėr njėsi tė ofruar ).
Nr. Reference REF-05113-01-25-2019
Vlera / Fondi Limit 6 795 558,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 07-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues TRIMED SHPK & LAYO SHPK
Euromed SHPK
Royal Berat SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LAYO SHPK - EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 19-02-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1.Euromed SHPK:
  Mostrat e paraqitura nuk perputhet me specifikimet teknike te kerkuara ne DST.

  2. Royal Berat SHPK :
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit Pėr shkaqe qė dalin jashtė kontrollit tė autoritetit kontraktor dhe tė paparashikueshme nė kohėn e fillimit tė procedurės sė prokurimit, duke respektuar parimet e barazisė dhe tė transparencės, sipas pėrcaktimit nė rregullat e prokurimit publik
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.