Open Procurement Albania

Evadim i mbetjeve spitalore , ne Drejtorine e Sherbimit Spitalor Kukes - Marreveshje Kuader me nje operator ekonomik - ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj)

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės
Objekti i Tenderit Evadim i mbetjeve spitalore , ne Drejtorine e Sherbimit Spitalor Kukes - Marreveshje Kuader me nje operator ekonomik - ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj)
Nr. Reference REF-32710-08-05-2019
Vlera / Fondi Limit 4 730 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-08-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-08-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 16-08-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues EUROGJICI-SECURITY
Medi-Tel Pura-Medical
V.A.L.E Recycling
ECO-RICIKLIM
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MEDI-TEL SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 640 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 30-10-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1.EUROGJICI-SECURITY Shpk :
  S’kualifikohet se nuk paraqiti asnje nga dokumentat e kerkuara nga AK ne DST si me poshte:
  Operatori nuk paraqiti Liēence profesionale, e leshuar nga QKL kategoria III.2.B / Pėr trajtimin e mbetjeve tė rrezikshme spitalore (ne zbatim te nenit 46 a) te LPP , si dhe per te shikuar nese operatori ka aftesine profesionale per te permbushur kontraten qe do te prokurohet).
  Operatori nuk paraqiti Leje Mjedisore leje mjedisore e tipit A (III.1.C), leshuar nga Ministria e Mjedisit / Veprimtaritė e tjera profesionale lidhur me ndikimet ne mjedis (ne zbatim te VKM Nr.914 datė 29.12.2014 “Pėr Rregullat e Prokurimit Publik”, i ndryshuar,neni 28 pika 5 germa a) , referuar Ligjit Nr 10448, datė 14.07.2011, “Pėr Lejet e Mjedisit”, ashtu dhe tė VKM Nr. 798, datė 29.09.2010 “Pėr miratimin e rregullores pėr administrimin e mbetjeve spitalore” si dhe rekomandimeve te dhena nga KPP me Vendimin 391/2019 date 21/06/2019.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr. 44 datė 04 Nentor 2019
  Lidhja e Kontratės

  Evadim i mbetjeve te rrezikshme spitalore , ne Drejtorine e Sherbimit Spitalor Kukes

  Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės
  Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės
  Objekti i Tenderit Evadim i mbetjeve te rrezikshme spitalore , ne Drejtorine e Sherbimit Spitalor Kukes
  Nr. Reference REF-09495-02-19-2019
  Vlera / Fondi Limit 4 730 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 20-02-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-03-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 04-03-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Komisioni i prokurimit publik me vendimin nr 391/1 date 21.06.2019 vendosi tė anullojė proēeduren e prokurimit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės REF-09495-02-19-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr. 30 datė 29 Korrik 2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.