Open Procurement Albania

Ruajtja me roje private e ambjenteve te QKTGJ

Autoritet Prokurues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
Institucion Kontraktues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
Objekti i Tenderit Ruajtja me roje private e ambjenteve te QKTGJ.
Oferat fituese eshte 117 617,88 leke pa tvsh ( Shumatorja e ēmimeve pėr njėsi tė ofruar/vlera ).
Nr. Reference REF-18084-04-15-2019
Vlera / Fondi Limit 4 449 760,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 26-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 30
Operatorė Konkurues Myrto Security SHPK
Safe SHPK
S.S.X SHPK
A 2000 SHPK
Mandi 2K SHPK
Leksi Security SHPK
Cullhaj SHPK
Oktapus SHPK
Siguria SHPK
Trezhnjeva SHPK
Start 2000 SHPK
Kevenjo SHPK
Firdeus Security Group SHPK
Flena RB SHPK
Ballazhi SHPK
Res- 03 SHPK
Dea Security SHPK
Eurogjici Security SHPK
Firdeus Security SHPK
Nazeri 2000 SHPK
Oktapus 1 Security SHPK
Toni Security SHPK
Anakonda Security SHPK
S.A.S SHPK
Conspiracion -Metropol SHPK
Arbana SHPK
Hoxha Security SHPK
Hoxha Security SHPK
Arbana SHPK
Firdeus Security Group SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MYRTO – SECURITY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 117 617,88
  Data e shpalljes sė fituesit 20-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1. Shoqeria “Hoxha Security ” shpk
  Nuk ploteson :
  - Oferta skualifikohet pasi nuk eshte ne perputhje me formularin e ofertes sipas shtojces nr.1, Nga ana e Autoritetit tone Kontraktor eshte kerkuar te paraqitet oferte ekonomike per dy vendroje dhe konkretisht,
  Nje vend roje me tre turne dhe nje vedroje turn i trete.
  Oferta e paraqitur eshte dhene vetem per nje vendroje me tre turne. E njejta gje vlen edhe per analizen e kostos e cila eshte paraqitur vetem per vendroje me tre turne.
  - Shtojca nr.4 Deklarate mbi permbushjen e kritereve te pergjithshme nuk eshte sipas modelit te ri , sipas DST.
  - Nuk ploteson piken 2.3/1 Pėr kapacitetin teknik.
  -Nuk ploteson piken 2.3/4 Pėr kapacitetin teknik.

  2.Shoqeria “Arbana ” shpk :
  Nuk ka paraqitur Deklarate per oferte te pavarur ne kundershtim me piken 2/1/b. KRITERET E VEĒANTA TĖ KUALIFIKIMIT.
  3.Shoqeria “Firdeus Security Group ” shpk :
  Nuk ploteson : Tek kriteret e vecanta te kualifikimit pika 2.3 Per kapacitetin teknik .
  - Deshmi per sherbime te meparshme te ngjashme ne nje vlere sa 40% e vleres se fondit limit te Marrveshjes Kuader ,te kryera gjate tre viteve te fundit .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.