Open Procurement Albania

Blerje dhe instalim pajisjesh per sistemin multimedial te sallave te Fakultetit te Mjekesise, Tirane

Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje dhe instalim pajisjesh per sistemin multimedial te sallave te Fakultetit te Mjekesise, Tirane
Nr. Reference REF-34282-08-26-2019
Vlera / Fondi Limit 2 624 910,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-08-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 09-09-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 09-09-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues IMPACT
PC STORE
Operator Ekonomik Kontraktues
 • IMPACT
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 613 780,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 136 536,00
  Data e lidhjes sė kontratės 13-11-2019
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Ėshtė skualifikuar ofertuesi si mėposhtė:

  1. “PC STORE” shpk:
  1. Operatori ekonomik “PC STORE”sh.p.k nuk kualifikohet sepse nuk ka plotėsuar tė gjitha kriteret e kėrkuara sipas Dokumentave Standarte tė Tenderit (DST), konkretisht:
  - Nuk ėshtė paraqitur licenca e kėrkuar, konkretisht Pikėn 2.1.tė Kapacitetit ligjor/profesional tė operatorėve ekonomikė, shtojca 8 (Kriteret e vecanta te kualifikimit)
  - Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur listpagesėn e kėrkuar sipas Dokumentave Standarte tė Tenderit , pikėn 2.3.6 Pėr kapacitetin teknik, Shtojca 8.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr. 44 datė 04 Nentor 2019
  Lidhja e Kontratės Nr. 47 datė 25 Nėntor 2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.