Open Procurement Albania

Blerje medikamente- Loti 9 - Sistemi kardiovaskular, GLYCERIL TRINITRATE 5mg-1-5 ml, 1500 Ampula

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Shkodër
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Shkodër
Objekti i Tenderit Blerje medikamente për mbulimin e nevojave spitalore e ndarë në 9 Lote për vitin 2016 - financuar nga FSDKSH- Loti 9 - Sistemi kardiovaskular, GLYCERIL TRINITRATE 5mg-1-5 ml, 1500 Ampula
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 283 155,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit te Tenderit 07-11-2016
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 14-11-2016
Data e mbajtjes se tenderit 14-11-2016
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues TRIMED SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TRIMED SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 277 500,00
  Data e shpalljes se fituesit 16-11-2016
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 333 000,00
  Data e lidhjes se kontrates 06-12-2016
  Kohezgjatja e kontrates 20-12-2016
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa ose skualifikime
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.44 - Dt.07-11-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.47 - Dt.30-11-2016
  Lidhja e Kontrates Nr.49 - Dt.12-12-2016

  Blerje medikamente- Loti 9 - Sistemi kardiovaskular, GLYCERIL TRINITRATE 5mg-1-5 ml, 1500 Ampula

  Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Shkodër
  Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Shkodër
  Objekti i Tenderit Blerje medikamente për mbulimin e nevojave spitalore e ndarë në 18 Lote për vitin 2016 - financuar nga Buxheti i Shtetit- Loti 9 - Sistemi kardiovaskular, GLYCERIL TRINITRATE 5mg-1-5 ml, 1500 Ampula
  Nr. Reference REF-51912-10-04-2016
  Vlera / Fondi Limit 283 155,00
  Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit te Tenderit 05-10-2016
  Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 17-10-2016
  Data e mbajtjes se tenderit 17-10-2016
  Nr. i Operatoreve Konkurues
  Operatore Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Leke pa TVSH
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 20-12-2016
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Arsyeja e anullimit është mungesë ofertuesish
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Anulimi i Tenderit Nr.44 - Dt.07-11-2016

  Blerje medikamente- Loti 9 - Sistemi kardiovaskular, GLYCERIL TRINITRATE 5mg-1-5 ml, 1500 Ampula

  Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Shkodër
  Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Shkodër
  Objekti i Tenderit Blerje medikamente për mbulimin e nevojave spitalore e ndarë në 18 Lote për vitin 2016 - financuar nga Buxheti i Shtetit- Loti 9 - Sistemi kardiovaskular, GLYCERIL TRINITRATE 5mg-1-5 ml, 1500 Ampula
  Nr. Reference
  Vlera / Fondi Limit 283 155,00
  Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit te Tenderit
  Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 17-10-2016
  Data e mbajtjes se tenderit 17-10-2016
  Nr. i Operatoreve Konkurues
  Operatore Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Leke pa TVSH
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 20-12-2016
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anullohet sepse është krijuar një dosje e re
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Anulimi i Tenderit Nr.40 - Dt.10-10-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.