Open Procurement Albania

Blerje medikamente- Loti 9 - Sistemi kardiovaskular, GLYCERIL TRINITRATE 5mg-1-5 ml, 1500 Ampula

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Shkodėr
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Shkodėr
Objekti i Tenderit Blerje medikamente pėr mbulimin e nevojave spitalore e ndarė nė 9 lote pėr vitin 2016 - financuar nga FSDKSH- Loti 9 - Sistemi kardiovaskular, GLYCERIL TRINITRATE 5mg-1-5 ml, 1500 Ampula
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 283 155,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-11-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-11-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 14-11-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues TRIMED SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TRIMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 277 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 16-11-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 333 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 06-12-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 20-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa ose skualifikime
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.44 - Dt.07-11-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.47 - Dt.30-11-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.49 - Dt.12-12-2016

  Blerje medikamente- Loti 9 - Sistemi kardiovaskular, GLYCERIL TRINITRATE 5mg-1-5 ml, 1500 Ampula

  Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Shkodėr
  Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Shkodėr
  Objekti i Tenderit Blerje medikamente pėr mbulimin e nevojave spitalore e ndarė nė 18 lote pėr vitin 2016 - financuar nga Buxheti i Shtetit- Loti 9 - Sistemi kardiovaskular, GLYCERIL TRINITRATE 5mg-1-5 ml, 1500 Ampula
  Nr. Reference REF-51912-10-04-2016
  Vlera / Fondi Limit 283 155,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit tė Tenderit 05-10-2016
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-10-2016
  Data e mbajtjes sė tenderit 17-10-2016
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 20-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Arsyeja e anullimit ėshtė mungesė ofertuesish
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.44 - Dt.07-11-2016

  Blerje medikamente- Loti 9 - Sistemi kardiovaskular, GLYCERIL TRINITRATE 5mg-1-5 ml, 1500 Ampula

  Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Shkodėr
  Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Shkodėr
  Objekti i Tenderit Blerje medikamente pėr mbulimin e nevojave spitalore e ndarė nė 18 lote pėr vitin 2016 - financuar nga Buxheti i Shtetit- Loti 9 - Sistemi kardiovaskular, GLYCERIL TRINITRATE 5mg-1-5 ml, 1500 Ampula
  Nr. Reference
  Vlera / Fondi Limit 283 155,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-10-2016
  Data e mbajtjes sė tenderit 17-10-2016
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 20-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anullohet sepse ėshtė krijuar njė dosje e re
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.40 - Dt.10-10-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.