Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes sė sigurisė me roje private tė Spitalit Korēė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes sė sigurisė me roje private tė Spitalit Korēė, me 6 vend-roje me 24 orė, me 5 roje me tre turne dhe 1 vend–roje me njė turn me 2 roje dhe dy ndėrresa me kamera
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 15 177 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-02-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-02-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 22-02-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues VASO SECURITY SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VASO-SECURITY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 15 150 095,36
  Data e shpalljes sė fituesit 22-02-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 18 180 114,43
  Data e lidhjes sė kontratės 03-03-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 03-03-2016 deri nė 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Data e lidhjes sė kontratės shtesė 30-12-2016
  Vlera e shtesės (nė Lekė, me TVSH) 3,636,020
  Buletini i publikimit tė shtesės Nr.1 - Dt.09-01-2017
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.4 - Dt.02-02-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.9 - Dt.07-03-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.9 - Dt.07-03-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.