Open Procurement Albania

Mirėmbajtje e ndėrtesave tė Spitalit Psikiatrik dr-Sadik Dinci , Elbasan

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Psikiatrik Elbasan
Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Elbasan
Objekti i Tenderit Mirėmbajtje e ndėrtesave tė Spitalit Psikiatrik dr-Sadik Dinci , Elbasan
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 11 376 800,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 25-04-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-05-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 11-05-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 11
Operatorė Konkurues FLONJA SHPK
MURATI SHPK
INA SHPK
MANDI 1 SHPK
BLERIMI SHPK
AVDULI SHPK
ERGES MAT SHPK
SHAMO CONSTRUCTION SHPK
NIKA SHPK
TEA D SHPK
NDERTIMI SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FLONJA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 325 280,00
  Data e shpalljes sė fituesit 08-07-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 8 790 336,00
  Data e lidhjes sė kontratės 28-07-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa (nga operatoret ekonomike Flonja Sh.p.k, MANDI1 dhe Delia Impex Sh.p.k.).

  Kane marrė pėrgjigje nė date 02.06.2016 nga autoriteti kontraktor dhe me vendim nr.501/2016 nga Komisioni i Prokurimit Publik.

  Ankesa pranė KPP u paraqit nga operatori Flonja SHA, me objekt ankimi Shfuqizimin e vendimit KVO-sė pėr skualifikimin e ofertės sė TIJ sh.a. Pėr kete procedurė prokurimi.

  Fituesi ėshtė konfirmuar / pėrzgjedhur sipas vendimit tė KPP.

  Ka operatore ekonomike te skualifikuar;

  1. Operatori ekonomik ELKRI&CO
  Skualifikohet pasi nuk ploteson kriteret e vecanta te percaktuara nga autoriteti kontraktor ne lidhje me :
  A) Operatori ekonomik ofertues nuk ka paraqitur nje dokument qe verteton punesimin e nje hidrauliku me dokument kualifikimi nga IQT.
  B) Operatori ekonomik ofertues nuk ka paraqitur nje vertetim te gjendjes financiare ne formen e depozites bankare por ka paraqitur vertetim ne formen llogari linje kredie (overdraft).

  2. Operatori ekonomik DELIA IMPEX
  Skualifikohet pasi nuk ploteson kriteret e pergjithsme te percaktuara nga autoriteti kontraktor ne lidhje me ekstraktin historik dhe tregtar QKR :
  A) Operatori ekonomik nuk ka paraqitur nje dokument qė vėrteton se (subjekti juaj),nuk ėshtė nė proces falimentimi, (statusi aktiv), nuk ėshtė dėnuar pėr shkelje penale, nė pėrputhje me Nenin 45/1 tė LPP, nuk ėshtė dėnuar me vendim tė gjykatės sė formės sė prerė, qė lidhet me aktivitetin e profesional, dokument I leshuar nga QKR.

  3. Operatori ekonomik ALTEC SHPK
  Skualifikohet pasi nuk ploteson kriteret e vecanta te percaktuara nga autoriteti kontraktor ne lidhje me :
  A)Operatori ekonomik nuk ka te punesuar mesatarisht 10 puonjes per periudhen janardhjetor 2015 dhe janar- shkurt 2016 duke u bazuar ne vertetimin e leshuar nga administrate tatimore.Mesatarja e operatorit ekonomik eshte 9.35 punonjes.
  B)Vertetimi per shleyrjen e te gjithe detyrimeve fiskale leshuar nga administrate tatimore rezulton me detyrime te pa paguara.
  C) Operatori ekonomik nuk ka paraqitur vertetim per shlyerjen e detyrimeve vendore per vitin 2015.

  4. Operatori ekonomik MENI
  Skualifikohet pasi nuk ploteson kriteret e vecanta te percaktuara nga autoriteti kontraktor.
  A)operatori ekonomik nuk ka paraqitur per mjetin ne pronesi leje transporti.

  5. Operatori ekonomik FITORE
  Skualifikohet pasi nuk ploteson kriteret e vecanta te percaktuara nga autoriteti kontraktor:
  A)Operator ekonomik nuk ka paraqitur dokument kualifikimi nga IQT per punonjesit elektricist dhe hidraulik .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.16 - Dt.25-04-2016
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit Nr.30 - Dt.01-08-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.31 - Dt.08-08-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.