Open Procurement Albania

Mirėmbajtje ndėrtimore elektrike dhe hidraulike me lote- Loti 2 - Mirėmbajtje Elektrike Hidraulike - Financuar nga Buxheti i Shtetit

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Objekti i Tenderit Mirėmbajtje ndėrtimore elektrike dhe hidraulike me lote- Loti 2 - Mirėmbajtje Elektrike Hidraulike - Financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 1 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-06-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-06-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 10-06-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues TOTILA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TOTILA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 000 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-06-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 200 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 30-06-2016
  Kohėzgjatja e kontratės Deri nė 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.22 - Dt.06-06-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.26 - Dt.04-07-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.26 - Dt.04-07-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.