Open Procurement Albania

Blerje lėndė djegėse pėr ngrohje (pellet) pėr nevoja tė Drejtorisė sė Spitalit Rajonal Dibėr

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr
Objekti i Tenderit Blerje lėndė djegėse pėr ngrohje (pellet) pėr nevoja tė Drejtorisė sė Spitalit Rajonal Dibėr - financuar nga Buxheti Shtetit
Nr. Reference REF-49412-09-09-2016
Vlera / Fondi Limit 9 500 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-09-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-10-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 07-10-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Nafire Molloholli
ARJAN A SHPK
IGMA SHPK
SULOLLARI
EUROPA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • IGMA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9 481 522,50
  Data e shpalljes sė fituesit 09-12-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 761 624,00
  Data e lidhjes sė kontratės 20-12-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  . Ka marre pergjigje nga Autoriteti Kontraktor ne date 24.10.2016 dhe nga Komisioni i Prokurimit Publik me vendim Nr. 924/2016 date 02.12.2016.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik EUROPA:
  Nuk ka paraqitur dokumentat ligjore te kerkuara ne DST.

  2. Operatori ekonomik ARJAN - A:
  Komisioni i Prokurimit Publik me vendimin nr. 924/2016 prot, date 02.12.2016 (pika III.1.5) ka vendosur skualifikimin e ofertes.

  3. Operatori ekonomik SULOLLARI:

  Nuk ka paraqitur dokumentat ligjore te kerkuara ne DST.
  Ne kriteret e vecanta te kualifikimit nuk ka plotesuar kreun B piken 1,(kontrata juaj per furnizime te ngjashme me objekt ne furnizimin me kaldaje me lende djegese nafte), si dhe nuk ploteson pikat 3,4,te kreut B si dhe spefikimet teknike te kerkuara ne DST.

  4. Operatori ekonomik Nafire Molloholli:

  Nuk ka paraqitur dokumentat ligjore te kerkuara ne DST.
  Ne kriteret e vecanta te kualifikimit nuk ka plotesuar kreun A piken 1b-kopje te bilanceve dhe piken 3, (vertetim te energjise elketrike), piken 4 (taksat vendore), kreun B pikat 2,3,4,5,6,7.etj.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.37 - Dt.19-09-2016
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Formulari i lidhjes sė kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.