Open Procurement Albania

Blerje materiale mjekėsore pėr periudhėn e mbetur tė vitit 2016 - Loti 3 - Materiale pėr kirurgjine vaskulare

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Blerje materiale mjekėsore pėr periudhėn e mbetur tė vitit 2016 - financuar nga Buxheti i Shtetit- Loti 3 - Materiale pėr kirurgjine vaskulare
Nr. Reference REF-50898-09-26-2016
Vlera / Fondi Limit 3 028 093,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-09-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-10-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 20-10-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues MONTAL SHPK - O-E-S DISTRIMED SHPK - MEDSOLUTION SHPK - BYLIS PHARMA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • OES Distrimed SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 980 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 28-10-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 576 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 16-10-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa- Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm: 1-"MONTAL" shpk Nr- Nipti : J62009007F Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme: 1- Ka paraqitur ne sistem vetem nje dokument (Vertetim OSHEE) 2-Bylis Pharma Nr- Nipti : K12929401M Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme: 1- Ka paraqitur vetem nje formular oferte te palotesuar 3- MEDSOLUTION shpk Nr- Nipti : L11923001D 1- nuk ploteson kriterin 2-3 Kapciteti Teknik , Pika h)- Praqitja e mostrave me shenjen (*)- Mostrat e dorezura nga OE nuk jane sipas Specifikimeve Teknike, konkretisht ne zerat 5, 12, 15
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.46 - Dt.21-11-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.