Open Procurement Albania

Blerje materiale mjekësore për periudhën e mbetur të vitit 2016 - Loti 3 - Materiale për kirurgjine vaskulare

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumës
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumës
Objekti i Tenderit Blerje materiale mjekësore për periudhën e mbetur të vitit 2016 - financuar nga Buxheti i Shtetit- Loti 3 - Materiale për kirurgjine vaskulare
Nr. Reference REF-50898-09-26-2016
Vlera / Fondi Limit 3 028 093,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 27-09-2016
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-10-2016
Data e mbajtjes se tenderit 20-10-2016
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues MONTAL SHPK - O-E-S DISTRIMED SHPK - MEDSOLUTION SHPK - BYLIS PHARMA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • OES Distrimed SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 980 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 28-10-2016
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 3 576 000,00
  Data e lidhjes se kontrates 16-10-2016
  Kohezgjatja e kontrates 15-12-2016
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa- Janë s'kualifikuar ofertuesit e mëposhtëm: 1-"MONTAL" shpk Nr- Nipti : J62009007F Përkatësisht për arsyet e mëposhtme: 1- Ka paraqitur ne sistem vetem nje dokument (Vertetim OSHEE) 2-Bylis Pharma Nr- Nipti : K12929401M Përkatësisht për arsyet e mëposhtme: 1- Ka paraqitur vetem nje formular oferte te palotesuar 3- MEDSOLUTION shpk Nr- Nipti : L11923001D 1- nuk ploteson kriterin 2-3 Kapciteti Teknik , Pika h)- Praqitja e mostrave me shenjen (*)- Mostrat e dorezura nga OE nuk jane sipas Specifikimeve Teknike, konkretisht ne zerat 5, 12, 15
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit të fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.46 - Dt.21-11-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.