Open Procurement Albania

Blerje biomase pellet

Autoritet Prokurues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė
Institucion Kontraktues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje biomase pellet - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-54335-10-20-2016
Vlera / Fondi Limit 2 722 590,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 21-10-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 31-10-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 31-10-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues ALBIENE SHPK - SULOLLARI SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBIENE SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 717 220,00
  Data e shpalljes sė fituesit 10-11-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 260 664,00
  Data e lidhjes sė kontratės 24-11-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Jane s'kualifikuar ofertuesit e meposhtem: Sulollari sh-p-k-; NIPT: K 01529003 M Vlera: 2,685,000 (dy milion e gjashtėqind e tetėdhjetė e pesėmije pa tvsh) perkatesisht per arsyet e meposhtme: - Gjatė shqyrtimit tė dokumentacionit administrativo ligjor u konstatua se O-E Sulollari Sh-p-k, plotėsonte kriteret e pėrgjithshme por jo kriteret e vecanta tė cilat rezultojnė me mangėsi si mė poshtė: 1- O-E- ka paraqitur si dėshmi pėr pėrvojėn e mėparshme kontrata dhe realizim kontrate jo tė ngjashme me natyrėn e procedurės sė prokuruar- 2- Referuar proces verbalit tė mbajtur nė datė 03-11-2016, midis KVO dhe O-E-, ku A-K- rezervon tė drejtėn qė tė realizojė verifikim fizik tė kaldajave me lėndė tė parė Biomasė (pellet) me/ose pa lajmėrim, nga kontrolli qė iu krye, rezulton se nuk e pėrmbush kėrkesėn-
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Formulari i lidhjes sė kontratės

  Blerje biomase pellet

  Autoritet Prokurues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė
  Institucion Kontraktues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė
  Objekti i Tenderit Blerje biomase pellet - financuar nga Buxheti i Shtetit
  Nr. Reference REF-52309-10-06-2016
  Vlera / Fondi Limit 2 722 590,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 07-10-2016
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-10-2016
  Data e mbajtjes sė tenderit 17-10-2016
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Nuk ėshtė paraqitur asnjė ofertė brenda afateve kohore
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.42 - Dt.24-10-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.