Open Procurement Albania

Projekt preventivi i zbatimit pėr rikonstruksionin e Dispanēerisė Tiranė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė
Institucion Kontraktues Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė
Objekti i Tenderit Projekt preventivi i zbatimit pėr rikonstruksionin e Dispanēerisė Tiranė - financuar nga buxheti nė programin e shėrbimit Parėsor pėr A-SH- Rajonal Tiranė
Nr. Reference REF-52821-10-10-2016
Vlera / Fondi Limit 916 666,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Konsulence
Lloji i Procedurės Shėrbim konsulence
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-10-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-10-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 30-10-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues A-SH- Engineering
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A.SH. Engineering
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 900 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 22-11-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 080 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 05-12-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 21 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Pėr kėtė prokurim nuk pati ankesa ose tė s'kualifikuar
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.52 - Dt.30-12-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.