Open Procurement Albania

Blerje medikamente pėr nevojat e SUT - financuar nga Buxheti i Shtetit- Loti 2 - Anti-infektivė tė pėrgjithshėm, Cefazoline sodium 1 gram Flakon

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Blerje medikamente pėr nevojat e SUT - financuar nga Buxheti i Shtetit- Loti 2 - Anti-infektivė tė pėrgjithshėm, Cefazoline sodium 1 gram Flakon
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 790 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-06-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 09-07-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 09-07-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues TRIMED SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TRIMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 788 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 07-10-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 945 600,00
  Data e lidhjes sė kontratės 24-10-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa dhe ka marrė pėrgjigje nė datė 20-07-2016 me nr/ Prot 639/1; 2- " TRIMED" shpk Ankesa nr-647 /Prot date 19-07-2016 (nėse ka) ka marrė pėrgjigje nė datė 21-07-2016 me nr/ Prot 647/1- Vendim i KPP me nr-755/2016; 756/2016; 757/2016; 758/2016; 760/2016 date 04-10-2016 protokolluar ne SUT me nr-Prot 956; 957; 958 ; 959; 960 , date 06-10-2016
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Shpallja e Fituesit Nr.43 - Dt.31-10-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.43 - Dt.31-10-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.