Open Procurement Albania

Loti 2 - F-V pajisje mobilimi spitalor pėr kabinetin e fizioterapisė dhe rehabilitimit, farmacinė, recepsionin dhe pėr ambiente tė tjera

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit F-V pajisje mjekėsore dhe mobilim spitalor pėr Spitalin Universitar tė TRAUMĖS- Loti 2 - F-V pajisje mobilimi spitalor pėr kabinetin e fizioterapisė dhe rehabilitimit, farmacinė, recepsionin dhe pėr ambiente tė tjera - financuar nga Buxheti i Shtetit 2016/ Investime
Nr. Reference REF-54465-10-21-2016
Vlera / Fondi Limit 11 320 411,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-10-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-11-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 16-11-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues BOLT SHPK
RO AL SHPK
BUNA SHPK
MUCA SHPK
ALEN CO & FAT GROUP SHPK
W-CENTER & AN&RA SHPK
Biometric Albania SHPK
PAERA SHPK
BYLIS PHARMA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Bolt SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 829 800,00
  Data e shpalljes sė fituesit 05-12-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 9 395 760,00
  Data e lidhjes sė kontratės 28-12-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje mė datė 05.12.2016. Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1- Biometric Albania SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  2- Bylis SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  3- Paera SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  4- Shoqėria BUNA SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a) Nuk ka paraqitur dėshmi pėr furnizime tė ngjashme nė njė vlerė sa 40% e fondit limit pėr lotin ku oferton. 5- RO-AL SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a) Nuk janė paraqitur katalogė sipas pikės 3 nė kėrkesat e 2-3 Kapaciteti Teknik-
  b) Nuk ėshtė bėrė deklarimi i origjinės sė mallit sipas pikės 2 ne kerkesat e 2-3 Kapaciteti Teknik-
  6- Bashkimi i Operatorėve: Alen-Co SHPK & Fat Group SHPKme pėrfaqėsues Alen-Co SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a) Nuk janė markuar modelet e produkteve nė katalogun e paraqitur-
  b) Nuk ėshtė bėrė deklarimi i origjinės sė mallit sipas pikės 2 nė kėrkesat e 2-3 Kapaciteti Teknik-
  c) Nga kontrolli qė ju bė ofertės sė dorėzuar prej saj rezultuan kėto mangėsi:
  • Nuk ėshtė bėrė deklarimi i modeleve tė produkteve duke ndryshuar formatin e Shtojcės Nr-1 Formulari i Ofertės sipas modelit tė paraqitur nė DST-
  • Nuk janė dhėnė ēmime tė njėjta pėr produktet nr-3 – nr-23 dhe nr-8 – nr-22 (produkte me specifikime tė njėjta) duke qenė rigoroz shėnimit nr-2 nė shtojcėn nr-1 Formulari i Ofertės.
  7- Bashkimi i Operatoreve: W-Center SHPK & “AN&RA” SHPK me perfaqesues W-Center SHPK Nė dokumentacionin teknik u vu re kjo mangėsi:
  a) Operatori AN&RA, pjesėmarrės nė kėtė Bashkim Operatoresh Ekonomik me 40% pjesėmarrje (Realizim Kontrate), nuk ka paraqitur kontrata tė ngjashme me objektin e procedures
  b) Kontratat e paraqitura kane objekt tjetėr me atė tė kėrkuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.43 - Dt.31-10-2016
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.52 - Dt.30-12-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.