Open Procurement Albania

Blerje medikamente - financuar nga Buxheti i shtetit- Loti 17 - Gjaku dhe organet formuese të gjakut, Mannitol, 20%-250 ml , Flakon

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Objekti i Tenderit Blerje medikamente - financuar nga Buxheti i shtetit- Loti 17 - Gjaku dhe organet formuese të gjakut, Mannitol, 20%-250 ml , Flakon
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 73 334,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 25-10-2016
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 03-11-2016
Data e mbajtjes se tenderit 03-11-2016
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues FLORFARMA SHPK - TRIMED SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FLORFARMA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 73 246,50
  Data e shpalljes se fituesit 08-11-2016
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 87 896,00
  Data e lidhjes se kontrates 24-11-2016
  Kohezgjatja e kontrates 15-12-2016
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Eshte s'kualifikuar oferta e operatorit ekonomik"Trimed" shpk Tirane, me NIPT- K51612031J me vlere, per paraqitje dokumentacioni te parregullt
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit të fituesit
  Lidhja e Kontrates


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.