Open Procurement Albania

Pajisje me leje dhe monitorim mjedisi tė SUT - financuar nga tė ardhurat dytėsore

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Paisje me leje dhe monitorim mjedisi tė SUT: Realizim VNM objekti 1 Spitali - 1 here; Realizim VNM objekti 2 Krematoriumi - 1 here; Realizim raporti teknik objekti 1 - 1 here; Realizim raporti teknik objekti 2 - 1 here; Pregatitje e dokumentave shoqeruese dhe pLotėsimi i dosjeve pėrkatėse pėr marrjen e lejeve mjedisore pėr 2 objektet - 1 here; Monitorimi i cilėsisė sė ajrit tė jashtėm e tė brendshėm, parametrat e monitorimit (SO2,NOx si NO2, CO,VOC,LEL,H2S,CO2, t, lag- relative, lėvizje e rrymave tė ajrit, indeksi humidex i ajrit tė brendshėm) Cdo 3 muaj (totali 4 herė); Monitorimi i cilėsisė sė ujrave tė shkarkimeve nėse ka dhe cilėsisė sė ujrave pritėse, parametrat qė do tė monitorohen nė tė dy rastet janė: PH, Lėndet Pezulli, COD, Hidrokarburet, Nitritet cdo 3 muaj (totali 4 here); Monitorimi i ujrave siperfaqesore prane faciliteteve Cdo 3 muaj (totali 4 here); Monitorimi i ndotjes akustike nese ka (LAeq, LAFmax) Cdo 6 muaj (totali 2 here); Monitorimin e menyres se zbatimit te kushteve te lejeve te mjedisit- Cdo 3 muaj (totali 4 here)
Nr. Reference REF-58707-11-16-2016
Vlera / Fondi Limit 2 215 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-11-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-11-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 28-11-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues KULD SHPK - BYLIS PHARMA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KULD
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 135 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 06-12-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2 562 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 21-12-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1- BYLIS Farma me Nr- Nipti : K129229401M
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1-Nuk ka paraqitur dokumentacion
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Formulari i lidhjes sė kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.