Open Procurement Albania

Blerje kondicionerė dhe pasjisje elektro-shtėpiake pėr Universitetin e Mjekėsisė, Tiranė

Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje kondicionerė dhe pasjisje elektro-shtėpiake pėr Universitetin e Mjekėsisė, Tiranė - financuar nga Tė ardhurat dytėsore (vetėfinancim)
Nr. Reference REF-49553-09-13-2016
Vlera / Fondi Limit 2 657 333,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-09-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-10-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 12-10-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues KLIMA TEKNIKA TB2 - SULOLLARI SHPK & ALBIOLA SHPK & MONTELA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KLIMA TEKNIKA TB2
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 635 900,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-11-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 163 080,00
  Data e lidhjes sė kontratės 20-12-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 10 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa nga operatori ekonomik "SULOLLARI" sh-p-k- mė datė 31-10-2016 dhe ka marrė pėrgjigje mė datė 03-11-2016
  Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm: 1- "PAERA" sh-p-k
  2- "SULOLLARI" sh-p-k
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1- Operatori ekonomik "PAERA" sh-p-k- ėshtė s'kualifikuar pėr arsye se nuk ka paraqitur asnjė prej dokumenteve tė kėrkuar nė Dokumentet Standarde tė Tenderit, por ka paraqitur vetėm njė Certifikatė regjistrimi nė Qendrėn Kombėtare tė Regjistrimit, dokument i cili nuk i ėshtė kėrkuar-
  2- Bashkimi i operatorėve ekonomikė "SULOLLARI" sh-p-k-, "ALBIOLA" sh-p-k- dhe "MONTELA" sh-p-k- skualifikohet pėr arsye tė mospėrmbushjes sė kritereve tė vendosura nga Autoriteti Kontraktor, pėrkatėsisht:
  - Bilanci i vitit 2013 dhe i vitit 2014, tė paraqitur nga subjekti "SULOLLARI" sh-p-k-, nuk pėrmbajnė vulėn e administratės tatimore nė disa prej faqeve tė tyre-
  - Bilanci i vitit 2014 dhe i vitit 2015, tė paraqitur nga subjekti "ALBIOLA" sh-p-k-, nė asnjė prej faqeve tė tyre nuk pėrmbajnė vulėn e administratės tatimore-
  - Bilanci i vitit 2013, i vitit 2014 dhe i vitit 2015, tė paraqitur nga subjekti "MONTELA" sh-p-k-, nė asnjė prej faqeve tė tyre nuk pėrmbajnė vulėn e administratės tatimore-
  - Subjekti MONTELA sh-p-k- nuk ka paraqitur deklaratė pėr gjendjen financiare, sipas pėrqindjes sė kontribuimit tė pėrcaktuar nė kontratėn pėr bashkimin e pėrkohshėm tė shoqėrive, nė zbatim tė VKM Nr- 914, datė 29-12-2014 "Pėr miratimin e rregullave tė prokurimit publik", Neni 74, pika 3-
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  modifikime
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Formulari i lidhjes sė kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.