Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes me roje private tė Spitalit Psikiatrik dr-Sadik Dinci, Elbasan pėr vitin 2017 - financuar nga Buxheti i Shtetit

Autoritet Prokurues Spitali Psikiatrik Elbasan
Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Elbasan
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes me roje private tė Spitalit Psikiatrik dr-Sadik Dinci, Elbasan pėr vitin 2017 - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-66499-02-02-2017
Vlera / Fondi Limit 2 497 406,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-02-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-02-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 13-02-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues MYRTO SECURITY - EUROGJICI SECURITY - BAHITI-G SHPK - KUSHTRIMI 2002 - NAZERI 2000
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BAHITI-G SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 308 290,00
  Data e shpalljes sė fituesit 11-05-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Ka operatorė ekonomikė tė s'kualifikuar
  1. Operatori ekonomik "Kushtrimi 2000", me vlere ekonomike 2 308 288.10 Leke pa TVSH, skualifikohet per arsyet si me poshte:
  Operatori ekonomik KUSHTRIMI 2002 skualifikohet pasi ka paraqitur vetem formularin e ofertes (pa preventiv dhe pa analizen e cmimit ne perllogaritje konkrete) dhe certifikatat e punonjesve te sherbimit. Ky operator nuk ka paraqitur asnje dokument tjeter nga kriteret e DST te vendosura nga autoriteti kontraktor. Pra ky operator nuk i ploteson kriteret e vendosura ne DST nga autoriteti kontraktor. Oferta e tij nuk eshte e plote
  2. Operatori ekonomik "MYRTO SECURITY me vlere ekonomike e paraqitur ne oferte eshte 2 306 114.57 Leke pa TVSH skualifikohet per arsyet si me poshte:
  Bazuar ne vendimin nr. 230/2017 date 18.04.2017 te KPP Tirane eshte vendosur se oferta ekonomike e paraqitur nga Myrto Security eshte nen koston e lejuar ligjore dhe nuk mjafton per mbulimin e shpenzimeve per periudhen e kerkuar te kryerjes se sherbimit te ruajtjes me roje ne perputhje me aktet ligjore dhe nen ligjore ne fuqi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.