Open Procurement Albania

Shtesë Kontrate: Blerje medikamente për Lotin 1 (Lidocaine); Lotin 3 dhe 4 (Papaverine dhe Bupivacaine); Lotin 3 (Prometazine) dhe Lotin 3- (Prednisolone), Loti 4-Vitamine B6, Loti 5 Vitamine B1, Loti 7 - Vitamine C

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Objekti i Tenderit Shtesë Kontrate: Blerje medikamente për Lotin 1 (Lidocaine); Lotin 3 dhe 4 (Papaverine dhe Bupivacaine); Lotin 3 (Prometazine) dhe Lotin 3- (Prednisolone), Loti 4-Vitamine B6, Loti 5 Vitamine B1, Loti 7 - Vitamine C. Vlerat totale përfundimtare të kontratës fillestare/ Lotit janë përkatësisht 92 640, 167 400, 116 402 dhe 3 347 150 (me TVSH), të lidhura më datë 20.04.2016
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 744 718,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Shtesë Kontrate
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata +Shtesë
Data e Njoftimit te Tenderit
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve
Data e mbajtjes se tenderit 06-01-2017
Nr. i Operatoreve Konkurues
Operatore Konkurues Alfarmakos SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Alfarmakos SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 620 598,33
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 744 718,00
  Data e lidhjes se kontrates 06-01-2017
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.3 - Dt.23.01.2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.