Open Procurement Albania

Loti 2 - Blerje Materiale Mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2)

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Durrės
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėndetit Publik Gjirokastėr
Objekti i Tenderit Kėrkesė pėr blerje Materiale Mjekimi MM1 dhe MM2 pėr periudhėn deri 15 Prill pėr Spitalit Rajonal Durrės - financuar nga Fondet e FSDKSH. Loti 2 - Blerje Materiale Mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2)
Nr. Reference REF-71422-03-09-2017
Vlera / Fondi Limit 3 617 154,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 10-03-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-03-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 20-03-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues EUROMED SHPK - Bylys Pharma - GREEMED - O.E.S DISTRIMED
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 599 674,00
  Data e shpalljes sė fituesit 23-03-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4 319 609,00
  Data e lidhjes sė kontratės 31-03-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 14 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s'kualifikuar ofertuesit pėr arsyet e mėposhtme:
  1. Shoq."Bylys Pharma" shpk
  Nuk ka plotesuar kriteret e kerkuara ne DST
  2. Shoq."Greemed" shpk
  Nuk ka plotesuar kriteret e kerkuara ne DST
  3. Shoq. "OES Distrimed" shpk
  Nuk ka plotesuar kriteret e kerkuara ne DST
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.