Open Procurement Albania

Sistemi i mbledhjes dhe raportimit tė informacionit shėndetėsor tė regjistrave mjekėsore

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit Sistemi i mbledhjes dhe raportimit tė informacionit shėndetėsor tė regjistrave mjekėsore. Burimi i financimit - Buxheti i shtetit 2017 (pėr SLA 4 vite nė vijim) (44.000.000 lekė me TVSH/investim dhe SLA 29.300.000 lekė pa TVSH pėr 4 vite nė vijim)
Nr. Reference REF-73333-03-21-2017
Vlera / Fondi Limit 65 925 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-03-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-04-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 14-04-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues INFOSOFT SYSTEMS SHPK
INTRACOM TELECOM ALBANIA SHPK
IN-2 D.O.O
BYLIS PHARMA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INFOSOFT SYSTEMS
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 57 705 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 09-05-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 69 246 600,00
  Data e lidhjes sė kontratės 03-07-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 4 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s'kualifikuar operatorėt e mėposhtėm:
  1. Shoqeria INTRACOM TELECOM ALBANIA SHPK:
  Nuk ka dorezuar oferte dhe dokumentacion e kerkuar sipas kritereve te DST
  2. Shoqeria IN-2 D.O.O:
  Nuk ka dorezuar oferte dhe dokumentacion e kerkuar sipas kritereve te DST
  3. Shoqeria Bylis Pharma SHPK:
  Nuk ka dorezuar oferte dhe dokumentacion e kerkuar sipas kritereve te DST
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.36 - Dt.11-09-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.