Open Procurement Albania

Blerje reagentė dhe materiale mjekėsore pėr Qendrėn Kombėtare tė Transfuzionit tė Gjakut, ndarė nė Lote. Loti 7 - Sete pėr OrbiSac system, SpectraOptia pėr plazma-Apheresis, Sistemin Mirasol pėr inaktivizimin viral tė produkteve tė gjakut dhe aksesorėt ngjitės pėr TSCD II

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
Objekti i Tenderit Blerje reagentė dhe materiale mjekėsore pėr Qendrėn Kombėtare tė Transfuzionit tė Gjakut, ndarė nė Lote - financuar nga Buxheti i Shtetit 2017. Loti 7 - Sete pėr OrbiSac system, SpectraOptia pėr plazma-Apheresis, Sistemin Mirasol pėr inaktivizimin viral tė produkteve tė gjakut dhe aksesorėt ngjitės pėr TSCD II
Nr. Reference REF-65942-01-26-2017
Vlera / Fondi Limit 38 620 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-01-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-02-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 20-02-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues BIOMETRIC ALBANIA SHPK
O.E.S DISTRIMED
EUROMED SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 38 596 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-03-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 46 315 200,00
  Data e lidhjes sė kontratės 20-03-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. BYLIS PHARMA SHPK
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin e kėrkuar sipas Dokumentave tė Tenderit si dhe ofertėn ekonomike.
  2. O.E.S DISTRIMED
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin e kėrkuar sipas Dokumentave tė Tenderit si dhe ofertėn ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.13 - Dt.03-04-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.