Open Procurement Albania

Mirëmbajtje e pajisjeve mjekësore në Spitalin Rajonal Elbasan - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 4 - Mirëmbajtje parandaluese për aparate anestezie dhe respirator

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Objekti i Tenderit Mirëmbajtje e pajisjeve mjekësore në Spitalin Rajonal Elbasan - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 4 - Mirëmbajtje parandaluese për aparate anestezie dhe respirator
Nr. Reference REF-06289-04-14-2017
Vlera / Fondi Limit 310 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 17-04-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-04-2017
Data e mbajtjes se tenderit 26-04-2017
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues MEDFAU SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MEDFAU SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 300 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 08-05-2017
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 31-12-2017
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe s'kualifikime
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MEDFAU SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MEDFAU SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MEDFAU SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MEDFAU SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit të fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Mirëmbajtje e pajisjeve mjekësore në Spitalin Rajonal Elbasan - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 4 - Mirëmbajtje parandaluese për aparate anestezie dhe respirator

  Autoritet Prokurues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
  Institucion Kontraktues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
  Objekti i Tenderit Mirëmbajtje e pajisjeve mjekësore në Spitalin Rajonal Elbasan - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 4 - Mirëmbajtje parandaluese për aparate anestezie dhe respirator
  Nr. Reference
  Vlera / Fondi Limit 310 000,00
  Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
  Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit te Tenderit 13-04-2017
  Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 24-04-2017
  Data e mbajtjes se tenderit 24-04-2017
  Nr. i Operatoreve Konkurues
  Operatore Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Leke pa TVSH
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 31-12-2017
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.