Open Procurement Albania

Blerje kite dhe reagent pėr Shėrbimin e Laboratorit tė Drejtorisė Shėrbimit Spitalor Kukės, e ndarė nė 3 Lote. Loti 3 - Materiale konsumi

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės
Objekti i Tenderit Blerje kite dhe reagent pėr Shėrbimin e Laboratorit tė Drejtorisė Shėrbimit Spitalor Kukės, e ndarė nė 3 Lote - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 3 - Materiale konsumi
Nr. Reference REF-11173-05-04-2017
Vlera / Fondi Limit 2 857 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-05-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-05-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 15-05-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues EUROMED - KRIJON SHPK - FEDOS - GENIUS
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KRIJON SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 747 590,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-07-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 897 108,00
  Data e lidhjes sė kontratės 31-07-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Jane skualifikuar
  1. “Euromed”shpk me Nipt K71718012P
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Ne vertetimin e shlyerjes se detyrimeve te Tatim Taksave, Vertetimi eshte leshuar si Subjekt i “tregetim me pakice te Tekstileve” vertetim i cili nuk eshte i vlefshem per Prokurimin “Blerje kite dhe reagent pėr Shėrbimin e Laboratorit te Drejtorisė Sherbimit Spitalor Kukės ” ,dhe Objekt i Aktiviteti ku pershkruhet ne Ekstraktin,”Gjendjes se Rregjistrimit te Aktivitetit” te tij pika 2b.
  2. “Genius”shpk me Nipt K63120801C
  S’kualifikohet se nuk ka paraqitur Autodeklarate per permbushjen e detyrimeve sic kerkohej ne Kapaciteti teknik pika e).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.30 - Dt.31-07-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.31 - Dt.07-08-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.