Open Procurement Albania

Rehabilitimi i paneleve elektrik ne Stacionin Qender Fushe- Kruje

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Objekti i Tenderit Rehabilitimi i paneleve elektrik ne Stacionin Qender Fushe- Kruje
Nr. Reference REF-18137-04-15-2019
Vlera / Fondi Limit 7 455 273,33
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 26-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues EDICO
Flor Ahmetaj
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Flor Ahmetaj
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 310 320,00
  Data e shpalljes sė fituesit 20-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Afati pėr realizimin e punes ėshtė 45 ditė kalendarike duke filluar nga data e neserme e punes nga data e lidhjes sė kontratės.
  Afati i lėvrimit te fondeve do te jete 12 muaj nga perfundimi i realizimit me sukses te kontrates.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Operatori ekonomik “EDICO” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk permbush:
  - Kapacitetin Teknik pika 2.3/ pasi; nuk pėrmbush asnjė nga kriteret e kerkuar nė DST nga pika 1deri pika 8.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Projekti

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data