Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
167 1125 4,871 34,518,873,040 3,485 22,488,257,098 19,839,776,278

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Blerje instalim elektropompa 3,257,933 Njoftuar Fituesi VASAA SHPK 2,322,100.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Furnizim vendosje matesash uji per vitin 2019 9,720,624 Njoftuar Fituesi STE-LA 2000 SHPK 9,531,724.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande Blerje karburanti per nevoat e Shoqerise 6,000,000 Njoftuar Fituesi A&T 127.34
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Permiresimi i matjeve te enteve private qe perdorin ujin si lende te pare" 99,902,997 Njoftuar Fituesi Integrated Technology Services - Energy 2 SRL 93970962.45
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Bleje material elektrike dhe mekanike 1,999,984 Njoftuar Fituesi R&R KOMPANI 1,600,100.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion rrjet furnizimi me uje (nxjerrja nga puna e tubacioni Dn-219 mm celik, Dn-125 mm gize) Adresa: Rr."Shemsi Haka", "Ali Demi"," Idriz Dollaku" 29,619,620 Njoftuar Fituesi 2 T SHPK 27255704.49
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Blerje inerte dhe lidhese 1,452,835 Njoftuar Fituesi K.M. KONSTRUKSION 1,395,020.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje thase 5,897,000 Njoftuar Fituesi BLERINA KAPEDANI   5,797,000.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Ndertim stacion pompimi dhe rrjeti Ujesjellesit Kullaj 49,996,429 Njoftuar Fituesi ALB - KONSTRUKSION 39,176,125.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Blerje karburant per vitin 2019 3,976,020 Lidhur Kontrata A&T - O L S I SHPK 3,976,020.00 
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Mbikqyrje punimesh ne objektin “Ndertim stacion pompimi dhe rrjeti Ujesjellesit Kullaj 945,000 Lidhur Kontrata ARENA MK 846,238.30 
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Librazhd Sherbimi i ruajtjes se objekteve me roje private 20,015,540 Njoftuar Fituesi Nazeri 2000 SHPK 19,836,259.90 
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande Blerje 2 automjete per nevojat e Shoqerise. 5,187,326 Lidhur Kontrata Arakopi & POWER INDUSTRIES 4016666.66666667
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė zonėn qė kufizohet nga rrugėt Vangjel Noti,Qemal Dracini, Bruzi dhe Shinat e trenit 12,886,343 Njoftuar Fituesi L.T.E CONSTRUCTION 11,904,218.00 
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande “Permiresimi i rrjetit te ujesjellesit zona Gjashte”. 1,499,743 Lidhur Kontrata BEQIRI SHPK 1,280,000.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndėrtim tepėrplotėsi dhe shkarkuesi nė Depot e Tiranės. 20,188,819 Njoftuar Fituesi KURTI - 07" SHPK & VIANTE Konstruksion 18,772,915.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Blerje Tuba dhe Rakorderi 97,998,866 Rishpallje me Njoftim Fituesi
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Berat-Kucove Blerje hipoklorit kalciumi 6,000,000 Lidhur Kontrata ATLANTIK 3 6,000,000.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion rrjet ujėsjellėsi tė rrjetit tė vjetėr nė rrugėt qė lidhen me Rrugėn e Kavajės, Mihal Duri , Kont Urani 23,997,834 Njoftuar Fituesi L.T.E CONSTRUCTION 22,277,966.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Blerje materiale hidraulike per vitin 2019 26,749,980 Lidhur Kontrata ALEN - CO 24,857,795.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Blerje materiale elektrike per nevojat e SH.A UK Vlore viti 2019 7,973,400 Lidhur Kontrata FAT GROUP 7,490,170.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Fier Blerje elektropompa zhytese e panele 13,894,000 Njoftuar Fituesi NOVAMAT 10,204,410.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane "Blerje Matesa dhe Vula per Nevoja te UKT sh.a 34,997,000 Njoftuar Fituesi
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Blerje Vegla Pune pėr Nevoja tė Shoqėrisė” 7,555,000 Lidhur Kontrata POWER INDUSTRIES 7,481,960.00
Sh.A Ujesjelles Bilisht Materiale per ndertimin e rrjetit te brendshem Cete 2,049,500 Lidhur Kontrata A.M.U SHPK 2,019,940.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Maliq Furnizim vendosje matesa ne stacione pompimi dhe depo uji 1,821,793 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Blerje materiale kompjuterike 2,995,305 Njoftuar Fituesi PC STORE SHPK 2,656,350.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i tretė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Venie ne pune e rrjetit te ri te ujesjellisit ne zonen e vilave selite dhe rikonstruksin rrjeti ne rruget V.Hobdari, F. Bodinaku, dhe zonen e kufizuar nga rruga S. Delvina, J.Vrioni” 174,702 Njoftuar Fituesi Zenit 06 SHPK 147,825.00
ECO Tirana Sherbim i ruajtjes se sigurise jo e armatosur ne Don Bosko 1,334,030 Shpallur Procedura
Sh.A Posta Shqiptare Blerje shirita plastike me numerator per thase 6,710,000 Njoftuar Fituesi POWER INDUSTRIES 5,660,800.00 

MBĖSHTETĖS
USAID

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data