Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
167 1169 4,990 36,569,084,251 3,683 25,468,181,736 22,421,381,210

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Sh.A Posta Shqiptare Loti i Parė: Rikonstruksion i Filialeve te Postės Shkodėr, Lezhė, Mat dhe Kukės 32,277,999 Shpallur Procedura
Sh.A Posta Shqiptare Loti i Dytė: Rikonstruksion i Filialeve te Postės Berat, Lushnje dhe Fier 43,596,234 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Blerje instalim elektropompa 3,257,933 Lidhur Kontrata VASAA SHPK 2,322,100.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korēė Furnizimi dhe instalimi i sistemit automatik tė matjes tė ujit tė pijėshėm nė fshatin Mborje” sipas Projektit "Bashkėveprimi ndėrkufitar pėr furnizimin me ujė tė pastėr nėpėrmjet njė mjedisi tė shėndetshėm“ ( ”SAVE SAFE WATER”). 13,125,800 Njoftuar Fituesi Integrated Technology Services - Energy 2 SRL 12,841,605.00
Termocentrali Vlore sh.a Blerje materiale per konservimin e impiantit 4,160,000 Njoftuar Fituesi Alfred Bėnja 3,982,600.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Sherbim Fotokopje me te Tretet 9,761,975 Njoftuar Fituesi PC STORE SHPK 54.70  leke ( Shumatorja e ēmimeve pėr njėsi ).
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Blerje pajisje kompjuterike dhe informatike 11,968,077 Lidhur Kontrata S&T Albania SHPK 11,608,353.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion rrjet ujesjellesi ne rrugen:"Bedri Karapici","Hamdi Pepa" 21,129,664 Njoftuar Fituesi INA 18,674,926.00 
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i dytė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion rrjet kanalizimi nė Rrugėn e Elbasanit” 2,891,462 Njoftuar Fituesi G B Civil Engineering 2,552,166.09 
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i pestė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Ndėrtim linje transmetimi nga puseta Yzberisht deri nė Depo Kombinat” 1,451,634 Njoftuar Fituesi B-VAAL ENGINEERING 1,318,039.98 
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i dhjetė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikualifikim i ambienteve tė impiantit Bovillė” 3,994,411 Njoftuar Fituesi CIVIL CONS & ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS 3,607,525.48 
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Blerje inerte dhe lidhese 1,452,835 Lidhur Kontrata K.M. KONSTRUKSION 1,395,020.00
Sh.A Posta Shqiptare Loti i I-rė: Shėrbimi i ruajtjes sė objekteve dhe personelit me roje tė kategorisė 1.3.A Qarku Shkoder. 3,830,400 Njoftuar Fituesi Nazeri 2000 SHPK 3768622.50
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Biletė avioni Tiranė-Bruksel-Tiranė Njoftuar Fituesi ALBTOURS D-VAS tour 45,700.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande Blerje karburanti per nevoat e Shoqerise 6,000,000 Lidhur Kontrata A&T 127,34 leke pa tvsh Marzhi i fitimit 5,8%
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Mirembajtja e sistemit financiar menaxherial SAP 12,780,000 Njoftuar Fituesi S-SYSTEMS 12,780,000.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Fier Blerje elektropompa zhytese e panele 13,894,000 Lidhur Kontrata NOVAMAT 10,204,410.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndertim impianti klorinimi ne ujesjellesat rajonal dhe vendosje matesash ne depo 26,699,117 Njoftuar Fituesi K.M.K 24,676,785.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje kancelari dhe zarfa 26,998,000 Njoftuar Fituesi
Sh.A Albpetrol Sigurimi i aseteve te shoqerise Albpetrol sha 13,791,601 Njoftuar Fituesi Atlantik sha & Sigal sha 13,750,000.00
Sh.A Posta Shqiptare Mirėmbajtje kondicionerash dhoma e serverave, sistemi i kondicionimit tė Drejtorisė sė Pėrgjithshme 4,005,320 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Furnizim vendosje matesash uji per vitin 2019 9,720,624 Njoftuar Fituesi STE-LA 2000 SHPK 9,531,724.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion i linjės se ujėsjellesit Ų 140 mm PE nga baseni i presionit nė Dajt deri nė depon e fshatit Ferraj 52,582,578 Njoftuar Fituesi 4 A -M SHPK 45,730,907.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion i Depos me W-4000 m3 nė Partitar 17,417,495 Njoftuar Fituesi VIANTE Konstruksion 16,195,817.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane “Rikualifikim i ambienteve tė impiantit Bovillė”. 214,972,613 Njoftuar Fituesi Ed Konstruksion SHPK 199921959.08
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndertim rrjet ujesjellesi ne rruget "Bilal Xhaferri, Pjeter Budi, Sef Kosharja, Xhemal Kada, Xheladin Beqiri, Prengaje, Vojo Kushi, Vincens Prenushi, Sado Kosheno, Xhemal Dervishi, Mitat Frashri, Naim Frashri, Themistokli Germenji, Babrru Tirane 43,999,400 Njoftuar Fituesi ARB & TRANS-2010 39591618.15
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Permiresimi i matjeve te enteve private qe perdorin ujin si lende te pare" 99,902,997 Njoftuar Fituesi Integrated Technology Services - Energy 2 SRL 93970962.45
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion rrjet ujesjellesi Dn-426 mm, Dn-200mm ne rrugen "Xhanfize Keko 54,380,004 Njoftuar Fituesi Bami SHPK 50,406,959.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Bleje material elektrike dhe mekanike 1,999,984 Njoftuar Fituesi R&R KOMPANI 1,600,100.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion rrjet furnizimi me uje (nxjerrja nga puna e tubacioni Dn-219 mm celik, Dn-125 mm gize) Adresa: Rr."Shemsi Haka", "Ali Demi"," Idriz Dollaku" 29,619,620 Njoftuar Fituesi 2 T SHPK 27255704.49

MBĖSHTETĖS
USAID

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data