Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
167 1169 4,990 36,569,084,251 3,683 25,468,181,736 22,421,381,210

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
SH.A Ujesjelles Kanalizime Maliq Furnizim vendosje matesa ne stacione pompimi dhe depo uji 1,821,793 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Blerje materiale kompjuterike 2,995,305 Njoftuar Fituesi PC STORE SHPK 2,656,350.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i tretė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Venie ne pune e rrjetit te ri te ujesjellisit ne zonen e vilave selite dhe rikonstruksin rrjeti ne rruget V.Hobdari, F. Bodinaku, dhe zonen e kufizuar nga rruga S. Delvina, J.Vrioni” 174,702 Njoftuar Fituesi Zenit 06 SHPK 147,825.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje shirita plastike me numerator per thase 6,710,000 Njoftuar Fituesi POWER INDUSTRIES 5,660,800.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres “Blerje materiale inerte” 6,999,433 Njoftuar Fituesi 2AF ALBANIA GROUP SHPK 6,892,000.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Pastrimi i kanalit tek ish- Fusha e Aviacionit dhe transporti i dherave e mbeturinave te ndertimit PK1-PK8 L=2350m 2,366,910 Njoftuar Fituesi 2 N 1,796,730.00
Sh.A Posta Shqiptare Shėrbimi i ruajtjes sė objekteve dhe personelit me roje tė kategorisė 1.3.A, Qarku Korēė 3,830,400 Njoftuar Fituesi ERNISA-S SHPK 3,830,400.00
ECO Tirana Blerje qese mbeturinash per kosha. 943,200 Rishpallje me Lidhje Kontrate S.L.M. 936,000.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Zhvillimi i funksionaliteteve dhe shtimi i perdoruesve per faturimin e Takses se Prones 1,960,000 Lidhur Kontrata KREATX 1,950,000.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Blerje bileta avioni Tirane-Linz,Austri, Linz,Austri -Tirane per UKT sh.a Shpallur Procedura
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane Marreveshje kuader:Sherbime pėr pėrgatitjen e projekteve pėr ndėrhyrjet nė njėsitė e prodhimit Hec Fierzė, Hec Koman, Hec Vau Dejės 33,821,469 Njoftuar Fituesi ARABEL - STUDIO 33,821,469.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bileta avioni Tirane-Shtutgart-Tirane Njoftuar Fituesi PLANET 77,004.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Blerje bileta avioni Tirane-Athine-Tirane Njoftuar Fituesi AMADEUS TRAWELL AND TOURS 75,000.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Vleresimi teknik i pajisjeve te Nenstacioneve dhe linjave te transmetimit 69,375,209 Rishpallje me Njoftim Fituesi Tech - Inspect 66,540,596
ECO Tirana Blerje materiale per fshesat e makinerive fshese. 1,399,903 Rishpallje me Njoftim Fituesi ASSOPLAST ALBANIA 1,398,640.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Blerje Pjese Kembimi Automjetesh 16,331,999 Njoftuar Fituesi LUAR Bros 9,183,385.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Venie ne pune e rrjetit te ri te ujesjellesit ne zonen e vilave Selite dhe rikonstruksion rrjet ujesjellesi ne rruget V.Hobdari, F. Bodinaku dhe ne zonen e kufizuar nga Rr.S.Delvina dhe J.Vrioni" 6,719,313 Njoftuar Fituesi K.M.K 6,217,097.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Mirėmbajtje dhe riparime tė tjera elektrike. 4,200,000 Njoftuar Fituesi ELEKTROINVEST 3,989,000.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bilete avioni Tirane-Bruksel-Tirane Njoftuar Fituesi Dorina Karaiskaj 46,200.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Belsh Zevendesim i linjes Belsh-Cepe 20,806,185 Lidhur Kontrata FRANKO CONSTRUCTION & Ergi SHPK 20,542,419.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Blerje bilete avionit Tirane-Bruksel-Tirane Njoftuar Fituesi EXPLORER TRAVEL & TOURS 54,778.00
Sh.A Posta Shqiptare Shėrbimi i mirėmbajtjes sė sistemeve tė alarmit e tė vėzhgimit, marrjes nė rrugė valore tė sinjaleve tė alarmit, verifikimit dhe reagimi me grup tė gatshėm nė tė gjitha Filialet e Degėt dhe shėrbimin me GPS/GPRS pėr automjete e Postės Shqiptare 37,793,147 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Furnizim vendosje me shtrese stabilizanti dhe Asfalt Betoni per nevojat e Sh.A UK Vlore 2,146,300 Rishpallje me Njoftim Fituesi ASI-2A CO 2,100,000.00
Sh.A Albpetrol Blerje prokate celiku 9,055,444 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rinovimi i Suportit te Infrastruktures Qendrore te UKT sh.a 20,996,000 Lidhur Kontrata C.C.S. SHPK 18,907,555.00
Sh.A Albpetrol Sherbim i internetit 2,492,400 Njoftuar Fituesi ALBTELECOM SHA 1,895,000.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Blerje biletė avioni Tiranė-Bruksel-Tiranė Njoftuar Fituesi EXPLORER TRAVEL & TOURS 50,900.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Fier Sherbim Riparim Elektromotore dhe Transformatore 1,400,000 Lidhur Kontrata Remonti Elektrik 1,240,000.00
ALBCONTROL SH.A. ( ish A.N.T.A) Bėrja e procedurave te reja RNAV departurės nga tė dyja pistat. 41,666,666 Njoftuar Fituesi CONSULTING & MANAGEMENT ALBANIA 23,685,000
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Testimi i punonjėsve pėr njohuritė e sigurimit teknik 2,715,200 Njoftuar Fituesi HTM 2,036,400.00

MBĖSHTETĖS
USAID

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data