Open Procurement Albania

Blerje server Storage dhe pajisje te tjera informatike

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Elbasan
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Objekti i Tenderit Blerje server Storage dhe pajisje te tjera informatike
Nr. Reference REF-19632-04-25-2019
Vlera / Fondi Limit 4 500 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues PC STORE
CCS
BNT Electronics
S&T Albania shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • S&T Albania SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 398 800,00
  Data e shpalljes sė fituesit 31-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 5278560
  Data e lidhjes sė kontratės 05-06-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  2. Operatori ekonomik “BNT” shpk:
  Operatori Ekonomik nuk ploteson kriteret si me poshte:
  - Nuk ka paraqitur certifikatat per stafin (te pakten 2 specialiste) per routing and switching sic kerkohej ne piken 2.3.5 (b).
  - Emrat e punonjesve per te cilet jane paraqitur certifikata jane te perseritur edhe per piken 2.3.5 (a).

  3. Operatori ekonomik “CCS” shpk.
  • Operatori Ekonomik nuk ploteson kerkesen per paraqitjen e Autorizimit te Prodhuesit McAfee per produktin e ofertuar. Operatori Ekonomik ka paraqitur Autorizim nga Distributori dhe jo nga Prodhuesi.
  • Ne lidhje me produktin e ofertuar SERVER, referuar katalogut HPE_ProLiant_DL380_Gen10_Server tė dorėzuar nė Sistemin e Prokurimeve Elektronike pėr modelin e Serverit, krahasuar me specifikimet teknike minimale tė kėrkuar nga autoriteti kontraktor rezulton se Serveri i dorėzuar nuk pėrmbush specifikimet teknike pasi nuk disponon LCD operation panel, duke rene ndesh me specifikimet teknike te kerkuara ne DST.

  4. Operatori ekonomik “PC Store” shpk.
  Operatori Ekonomik nuk ploteson kriteret si me poshte:
  • Nuk ka paraqitur certificate per partneritet Gold ose me te larte me prodhuesin e paisjeve Server, Storage dhe switch te ofertuar.
  Nga dokumentacioni i dorezuar rezulton se operatori ekonomik ka ofertuar me brand HPE per pjesen e Serverave dhe Storage dhe brand Cisco per pjesen e Switch-it, rrjedhimisht duhet te paraqitej certifikata e partneritetit Gold perkatesisht me prodhuesit HPE dhe Cisco, sic kerkohej ne piken 2.3.3 te Kapacitetit Teknik te kritereve te vecanta te kualifikimit.
  • Autorizimi i Prodhuesit per paisjet e ofertuara eshte paraqitur i paperkthyer dhe i noterizuar ne gjuhen shqipe sic kerkohet nga legjislacioni ne fuqi per rregullat e prokurimit publik.
  • Nuk ka paraqitur certifikatat per stafin (te pakten 2 specialiste) per storage ne nivel implementation engineer sic kerkohej ne piken 2.3.5 (a),. Certifikatat e paraqitura nuk jane per storage, por per Desktop, workstations dhe disa prej tyre jane certifikime per shitje.
  • Emri i punonjesit per te cilin eshte paraqitur certifikate ne nivel profesional per security nuk figuron ne listepagesat e dorezuara ne kundershtim me piken 2.3.5 per kapacitetin teknik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.24 - Dt.17-06-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data