Open Procurement Albania

Furnizim vendosje me shtrese stabilizanti dhe Asfalt Betoni per nevojat e Sh.A UK Vlore

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorė
Objekti i Tenderit Furnizim vendosje me shtrese stabilizanti dhe Asfalt Betoni per nevojat e Sh.A UK Vlore
Nr. Reference REF-21390-05-10-2019
Vlera / Fondi Limit 2 146 300,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 24-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues ASI-2A CO
SARK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ASI-2A CO
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 100 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “SARK” shpk:
  Per shkak te mangesise ne dokumentacionin e kerkuar ne DST.
  1 -Kritere te vecanta te kualifikimit 2/f
  Eshte paraqitur vertetim per shlyerje detyrime energjie nga O.E. ''SARK ''' Vertetimi date 27/04/2019 ku vertetohet shlyerjen edhe muaji Mars.Mungon shlyerja per Muajin Prill.
  2-Seksioni 2.3 Kapaciteti teknik,pika 4, Operatori ekonomik deklaron punonjes manovrator te mjeteve te renda gjithsej 4,por paraqet -kontrata pune dy prej tyre te cilet figurojne ne liste pagesa ( janar -mars 2019) me sigurim te pjesshem ( nga 5 -13 dite /muaj )
  3-Seksioni 2.3 Kapaciteti teknik,pika 6,Operatori ekonomik per mjetet;
  -Mjetet:Rul me vibrim,Rul kompresor,Asfalto-shtrues.eshte paraqitur kontrat qeraje,fature tatimore dhe asnje dokument individual per mjetet .
  -AA455GJ eshte paraqitur me certif.pronesie subjekti BBF dhe kontrate qeraje nr,594 prot.me Z.Bardhyl Kalivacin.
  - AA673TY eshte paraqitur certif.transporti per tjeter mjet, targe AA 471 MJ
  -AA461NI eshte paraqitur me certif.pronesie Bledar Memushi dhe certif.transporti te mjetit ne perdorim te personit Zamir Memushi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Furnizim vendosje me shtrese stabilizanti dhe Asfalt Betoni per nevoja te Sh.A UK Vlore

  Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore
  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorė
  Objekti i Tenderit Furnizim vendosje me shtrese stabilizanti dhe Asfalt Betoni per nevoja te Sh.A UK Vlore
  Nr. Reference REF-19585-04-25-2019
  Vlera / Fondi Limit 2 146 300,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 26-04-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-05-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 08-05-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Nuk ėshtė paraqitur asnjė ofertė brenda afateve kohore.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.19 - Dt.13-05-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data