Open Procurement Albania

Rikonstruksion i linjės se ujėsjellesit Ų 140 mm PE nga baseni i presionit nė Dajt deri nė depon e fshatit Ferraj

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i linjės se ujėsjellesit Ų 140 mm PE nga baseni i presionit nė Dajt deri nė depon e fshatit Ferraj
Nr. Reference REF-23504-05-23-2019
Vlera / Fondi Limit 52 582 578,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 27-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues AGI KONS SHPK & BE-IS SHPK
Shendelli SHPK
4 AM SHPK
V.A.S Konstruksiom shpk & Sterkaj SHPK
MF Invest Group shpk & Mane/S SHPK
Senka SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • 4 A -M SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 45 730 907,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 54877088.4
  Data e lidhjes sė kontratės 26-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “AGI KONS” SH.P.K. & “BE-IS” shpk :
  Bashkimi i operatorėve ekonomik nuk e pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nga autoriteti kontraktor nė dokumentat e tenderit pėr :
  - Paraqitjen e 4 kamionēinave me kapacitet mbajtės min.1.5 ton dhe max 2 ton pasi nga 4 kamiona tė kėrkuar, shoqėria ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri dy kamioncina.
  - Paraqitjen e 1 autoboti uji pasi nga njė autobot tė kėrkuar, shoqėria nuk ka paraqitur asnjė me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10 “ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe professional.

  2. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “SHENDELLI” SH.P.K.:
  Operatori ekonomik nuk e pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nga autoriteti kontraktor nė dokumentat e tenderit pėr :
  - Paraqitjen e 4 kamionēinave me kapacitet mbajtės min.1.5 ton dhe max 2 ton pasi nga 4 kamiona tė kėrkuar, shoqėria ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri dy kamiona.
  - Paraqitjen e 1 autoboti uji pasi nga njė autobot tė kėrkuar, shoqėria nuk ka paraqitur asnjė me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė.

  3. Oferta e paraqitur nga Bashkimi i Operatoreve Ekonomik JV “MF Invest Group” shpk & “MANE/S” shpk:
  Shoqėria “MF INVESTEMENT GRUP ” SHP.K nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshėm teknik pėr sa i pėrket Pėrvojės sė suksesshme nė realizimin e Kontratave pune tė ngjashme pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi .
  - Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė.

  6. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “SENKA”sh.p.k :
  Shpqeria “SENKA” shpk nuk ka paraqitur nė sistemin elektronik dokumentacionin e plotė ligjor e teknik tė kėrkuar nė Shtojcėn 12, tė dokumenteve tė tenderit pėr kėtė procedurė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.31 - Dt.05-08-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data