Open Procurement Albania

“Ndertim i ujesjellesit te fshatrave Lalėz, Bizė, Draē dhe Shetaj, Nj. Adm Ishėm, Bashkia Durrės”

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Objekti i Tenderit “Ndertim i ujesjellesit te fshatrave Lalėz, Bizė, Draē dhe Shetaj, Nj. Adm Ishėm, Bashkia Durrės”
Nr. Reference REF-23655-05-24-2019
Vlera / Fondi Limit 180 414 265,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 26-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues KUPA SHPK & NDREGJONI SHPK
EGLAND SHPK
4 A-M SHPK
BAMI SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KUPA SHPK - NDREGJONI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 143 726 215,00
  Data e shpalljes sė fituesit 20-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Afati pėr realizimin e punes ėshtė 21 javė duke filluar nga dita e neserme e punes pas nenshkrimit te kontrates sipas grafikut te punimeve te hartuar nga projektuesi .

  Afati i lėvrimit te fondeve do te jete 12 muaj nga perfundimi I realizimit me sukses te kontrates.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Pati ankesė nga bashkimi i operatorėve “KUPA”sh.p.k & “NDREGJONI”sh.p.k.
  Ne baze te vendimit te marre nga grupi i shqyrtimit te ankeses, u be ri-vleresimi i procedures dhe u kualifikua Bashkimi i operatoreve “KUPA” shpk dhe “NDREGJONI” shpk.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomik si me poshte:

  1. Operatori ekonomik “EGLAND” shpk :
  Nuk ka paraqitur asnjė dokument.

  2. Operatori ekonomik “4A-M” shpk :
  Nė kontratat e ngjashme tė cilat kapin vleren e 50% te fondit limit mungon certifikata e marrjes nė dorėzim.
  Nuk ka kontratė furnizimi pėr tuba PPR, si dhe autorizim prodhuesi per Albania Steel .

  3. Operatori ekonomik “BAMI” shpk :
  Objekti punė e ngjashme nuk ėshtė pėr punime ujėsjellės/kanalizime.
  Nuk ka paraqitur analizat teknike pėr zėrat kryesor tė preventivit tė ofertės.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  RAPORT I VLERĖSIMIT TĖ NDIKIMIT NĖ MJEDIS .


  RELACIONI GJEOLOGO - INXHINIERIK .


  Projekti

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data