Open Procurement Albania

Permiresimi i matjeve te enteve private qe perdorin ujin si lende te pare"

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Permiresimi i matjeve te enteve private qe perdorin ujin si lende te pare"
Nr. Reference REF-24634-05-30-2019
Vlera / Fondi Limit 99 902 997,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 03-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues AGI KONS
INTEGRATE TECHNOLOGY
ERMI – PUMP
METEO
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Integrated Technology Services - Energy 2 SRL
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 93970962.45
  Data e shpalljes sė fituesit 17-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Tė skualifikuar:
  1. “ERMI – PUMP” shpk :
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin teknik dhe financiar tė kėrkuar nė dokumentat standarte tė tenderit tek kriteret e vecanta tė kualifikimit
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur Formular vlerėsimi sipas Shtojcės 9; Deklaratė mbi disponueshmėrinė e mjeteve sipas Shtojcės 10, Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri.

  2. AGI KONS” SH.P.K. :
  Operatori ekonomik nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nga autoriteti kontraktor nė dokumentat e tenderit pėr
  - Paraqitjen e 3 kamionave me kapacitet mbajtės min.3.5 ton dhe max 5 ton pasi nga 3 kamiona tė kėrkuar, shoqėria ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri dy kamiona.
  - Paraqitjen e 3 kamionēinave me kapacitet mbajtės min.1.5 ton dhe max 2 ton pasi nga 3 kamiona tė kėrkuar, shoqėria ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri dy kamioncina.

  3. Oferta e paraqitur nga “METEO” SH.P.K. :
  Operatori Ekonomik “Meteo” shpk s’kualifikohet pasi nuk ka paraqitur dokumentacionin e plotė ligjor dhe teknik, kėrkesa kėto tė pėrcaktuara nė Kriteret e Pėrgjithshme tė Kualifikimit dhe Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, Shtojca 12, e dokumenteve standarte tė tenderit pėr kėtė procedurė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data