Open Procurement Albania

Blerje klori

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Kavaje
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kavajė
Objekti i Tenderit Blerje klori
Nr. Reference REF-50002-02-10-2020
Vlera / Fondi Limit 2 520 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 11-02-2020
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-02-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 21-02-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Atlantik 3 shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ATLANTIK 3
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 520 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 19-03-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Deri me 31-12-2020
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Blerje klori

  Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Kavaje
  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kavajė
  Objekti i Tenderit Blerje klori
  Nr. Reference REF-47678-01-19-2020
  Vlera / Fondi Limit 2 520 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 20-01-2020
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 31-01-2020
  Data e mbajtjes sė tenderit 31-01-2020
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Deri me 31-12-2020
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Nė fillim u shqyrtua preventivi i operatorit dhe rezultoi se sasia e Hipoklorit Kalēiumi nga 23.000 kg tė kėrkuara ishte ofruar nė 2.300 kg. Gjithashtu nga verifikimi i mėtejshėm u konstatua se edhe sasitė e kėrkuara pėr prokurim nuk janė nė pėrputhje me kėrkesat reale tė institucionit dhe buxhetin vjetor tė parashikuar. Nisur nga sa mėsipėr KVO propozon qė kjo procedurė tė anullohet dhe tė korrigjohen gabimet e konstatuara.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.05 - Dt.10-02-2020

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data