Open Procurement Albania

Blerje thase

Institucioni Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Autoritet Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Objekti i Tenderit Blerje thase
Nr. Reference REF-11299-02-28-2019
Vlera / Fondi Limit 5 897 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 01-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 26-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Malbertex
Trinity Trade Company
Blerina Sadiku
Muca
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BLERINA KAPEDANI  
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 797 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 15-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 6956400
  Data e lidhjes sė kontratės 22-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka patur ankesa.
  Pranė Autoritetit Kontraktor ėshtė paraqitur ankesa si mė poshtė vijon:
  Me datė 26.03.2019, ėshtė paraqitur ankesė nga operatori ekonomik “Blerina Sadiku” Person Fizik, nr.636/9 prot., datė 17.04.2019.
  Nga ana e Autoritetit Kontraktor, Posta Shqiptare sh.a.,brenda afateve ligjore ėshtė trajtuar ankesa, Operatorit Ankimues i ėshtė kthyer pėrgjigje me nr. 636/15 prot.datė 23.04.2019.
  Operatori “Blerina Sadiku” Person Fizik, NIPT K97730102T ėshtė ankuar pranė Komisionit tė Prokurimit Publik pėr procedurėn e prokurimit tė sipėrpėrmendur e cila me Vendimin Nr. 379/2019 Prot, datė 18.06.2019 vendosi tė pranojė ankesėn e paraqitur nga Operatori Ekonomik “Blerina Sadiku” Person Fizik,dhe Autoriteti Kontraktor tė anulojė vendimin e KVO-sė mbi kualifikimin e operatorit ekonomik “Trinity Trade Company” Shpk duke e skualifikuar atė pėr shkak pasi katalogu pėr mallrat objekt prokurimi nuk pėrmban tė dhėnat e nevojshme dhe tė mjaftueshme pėr artikujt e prokuruar, pasi mungesa e pėrshkrimit tė specifikimeve teknike nė katalog, nuk lejon autoritetin kontraktor qė tė bėjė krahasimet e specifikimeve tė katalogut me specifikimet teknike tė mallrave objekt prokurimi tė pėrcaktuar, Oferta e vetme e kualifikuar mbetet e Operatorit Ekonomik “Blerina Sadiku” Person Fizik NIPT K97730102T me vlerė tė ofertės 5.797.000 (pesė milion e shtatėqind e nėntėdhjetė e shtatė mijė) Lekė pa T.V.SH.
  Njoftimi i rivlerėsimit ėshtė bėrė nė datė 26.06.2019 nė pėrputhje me Vendimin Nr. 379/2019 Prot, datė 18.06.2019 tė Komisionit tė Prokurimit Publik.
  Brenda afateve ligjore qė nga rivlerėsimi nuk ka patur ankesa.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomik tė mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik “ Malbertex” Shpk rezulton se nuk plotėson pėr kualifikim pikat e e pėrcaktuara nė DST, dhe konkretisht;
  2.3.2 Flet panaliz pėr testimin e lėndės sė parė nga njė Laborator i Akredituar pėr Artikullin “Thes” objekt prokurimi.
  2.3.4 Katalog tė prodhuesit/prodhuesve ku tė pėrshkruhen specifikimet teknike tė mallrave objekt prokurimi nė pėrputhje me ato tė kėrkuara nga Autoriteti Kontraktor.

  2. Operatori ekonomik “ Muca” sh.p.k. nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  3. Operatori ekonomik “Exspo System” sh.p.k. nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  4. Operatori ekonomik “Trinity Trade Company” Shpk pėr arsye se:
  Nė zbatim tė vendimit Nr. 379/2019 datė 18.06.2019 tė Komisioni i prokurimit Publik pėr pasi katalogu pėr mallrat objekt prokurimi nuk pėrmban tė dhėnat e nevojshme dhe tė mjaftueshme pėr artikujt e prokuruar, pasi mungesa e pėrshkrimit tė specifikimeve teknike nė katalog, nuk lejon autoritetin kontraktor qė tė bėjė krahasimet e specifikimeve tė katalogut me specifikimet teknike tė mallrave objekt prokurimi tė pėrcaktuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftimi i kontrates.docx
  DST-te thase dhe shirita plastik.doc
  Njoftim Fituesi thase.doc
  njoftim modifikimi app.docx
  DST-te thase dhe shirita plastik.doc
  njoftim modifikimi Date app.docx
  app thase.docx
  DST-te thase dhe shirita plastik.doc
  njoftim modifikimi app.docx
  njoftim modifikimi Date app.docx
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data