Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i impjantit 110 kV te nenstacionit Librazhd

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i impjantit 110 kV te nenstacionit Librazhd
Nr. Reference REF-65767-04-27-2018
Vlera / Fondi Limit 99 998 800,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 30-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues “BAJRAMI.N” sh.p.k
“Vellezerit Hysa” sh.p.k
Inerte Express” sh.p.k & “Novamat sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INERTE EXPRES-NOVAMAT
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 99,946,077
  Data e shpalljes sė fituesit 27-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane Skualifikuar ofertuesit e meposhtem:

  1. “BAJRAMI.N” sh.p.k
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.9, “Kapaciteti teknik” te kritereve e vecanta per kualifikim, sepse nuk ka paraqitur:
  - Autorizim te prodhuesit/ve/distributorit te autorizuar per listen e mallrave: Ēelės (Kompass) 110kV me gaz SF6 me tr.; Rryme ndares me rreshkitje + thike toke; Ndarės me dy thika toke 110 kV, tre faze; Transformator tensioni 110 kV; Shkarkues 110 kV dhe Radrizator/karikues i baterive 400/230 V 220 VDC.
  - Certifikat qe verteton qe sistemi i menaxhimit te cilesise eshte sipas standartit ISO 9001:2008 per prodhuesin / prodhuesit e mallrave per te cilet eshte kerkuar autorizim prodhuesi ose distributor i autorizuar.
  - Katalog/et ose fragmente te katalogut/eve te prodhuesit/per listen e materialeve te kerkuara ne kete kriter .
  - Deshmi te testimeve zyrtare per listen e mallrave te kerkuara ne kete kriter kualifikimi.

  2. “Vellezerit Hysa” sh.p.k :
  • Me perjashtim te dokumentit “Certifikate Regjistrimi” nuk ka paraqitur asnje dokument tjeter te kerkuar ne dokumentat e tenderit perfshire ketu dhe oferten ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data