Open Procurement Albania

Blerje pajisje IT (printer termik, kompjuter, printer, aparat VOIP....etj)

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Autoritet Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Objekti i Tenderit Blerje pajisje IT (printer termik, kompjuter, printer, aparat VOIP....etj)
Nr. Reference REF-65795-04-27-2018
Vlera / Fondi Limit 47 500 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 23-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues C.C.S sh.p.k
Infosoft System sh.p.k
Sinteza CO sh.p.k
BNT Electronics & S&T sh.p.k
PC.Store sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SINTEZA CO SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 41,899,000
  Data e shpalljes sė fituesit 05-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Nė datė 11.06.2018 ėshtė paraqitur ankesa nga operatori “C.C.S” (Computer & Copier System) sh.p.k me Nr.1983 Prot.
  Nga ana e Autoritetit Kontraktor, Posta Shqiptare sh.a.,brenda afateve ligjore ėshtė trajtuar ankesa, Operatorit Ankimues i ėshtė kthyer pėrgjigje me nr. 1983/1 prot, datė 18.06.2018.
  Nė datė 13.06.2018 ėshtė paraqitur ankesa nga operatori “Infosoft Systems” sh.p.k me Nr.1999 Prot.
  Nga ana e Autoritetit Kontraktor, Posta Shqiptare sh.a.,brenda afateve ligjore ėshtė trajtuar ankesa, Operatorit Ankimues i ėshtė kthyer pėrgjigje me nr. 1999/1 prot, datė 18.06.2018.
  Brenda afateve ligjore qė nga trajtimi i ankesave nuk ka patur ankesa pranė KPP.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1. Operatori ekonomik C.C.S sh.p.k :
  Nga shqyrtimi i dokumentacionit ligjor dhe teknik tė ofertės sė paraqitur nė tender rezultoi qė nuk i pėrmbush plotėsisht kriteret e pėrcaktuara pėr kualifikim dhe konkretisht:
  C.C.S shpk nuk plotėson kėrkesat e kualifikimit nė pėrputhje me nenin 46 dhe 53 tė ligjit nr.9643 datė 20.11.2006 “Pėr prokurimin publik” tė ndryshuar pasi: Nė shtojcėn 9 “Kriteret e veēanta tė kualifikimit” kapaciteti teknik” ėshtė kėrkuar disponimi i certifikatave ISO .
  - Nuk perbush kriteret e shtojces 9 Kriteret e Pergjithshme te Kualifikimit/Pranimit pika 1, shkronja d e DST.
  - Nuk perbush kriteret e shtojces 9 “Kriteret e veēanta tė kualifikimit” kapaciteti teknik”, pika 2.3.7 e DST .

  2. Operatori Infosoft System sh.p.k :
  Nga shqyrtimi i dokumentacionit ligjor dhe teknik tė ofertės sė paraqitur nė tender rezulton qė nuk i pėrmbush plotėsisht kriteret e pėrcaktuara pėr kualifikim dhe konkretisht:
  - Nuk perbush kriteret e shtojces 9 “Kriteret e veēanta tė kualifikimit” kapaciteti teknik”, pika 2.3.9 tė dokumenteve tė procedurės sė prokurimit.
  - Nuk perbush kriteret e shtojces 10 Specifikimet Teknike, pika 2 specifikimeve teknike te paisjes kompjuter desktop, ne dokumentet e procedures se prokurimit specifikimet teknike, ne lidhje me parametrin ”Slots” nga ana e autoritetit kontraktor eshte kerkuar Minimum (4) PCI/PCI-E, nga tė cilat min. (1) PCI-E x16. Nderkohe referuar katalogut te dorezuar rezulton se desktop i OE “Info Soft System” shpk nuk permbush minimumin 4 PCI/PCIE, pasi disponon 3 nga 4 te kerkuar.

  3. Bashkimi i operatoreve ekonomik BNT Electronics sh.p.k & S&T shpk :
  Nga shqyrtimi i dokumentacionit ligjor dhe teknik tė ofertės sė paraqitur nė tender rezulton qė nuk i pėrmbush plotėsisht kriteret e pėrcaktuara pėr kualifikim .
  a) Nuk permbush kriteret sipas shtojcės 9 “Kriteret e veēanta tė kualifikimit” kapaciteti teknik 2.3.8 .

  4. PC.Store sh.p.k :
  Nuk ka paraqitur oferte .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data