Open Procurement Albania

Larje-pastrim pusi dhe furnizim-vendosje elektropompe centrifugale dhe elektropompe zhytese

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Institucioni Prokurues SHA Ujėsjellės Fshat Korēė
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korēė
Objekti i Tenderit Larje-pastrim pusi dhe furnizim-vendosje elektropompe centrifugale dhe elektropompe zhytese
Nr. Reference REF-56999-11-07-2016
Vlera / Fondi Limit 1 660 050,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 08-11-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-11-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 18-11-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues MIKAEL GRUP SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MIKAEL GRUP SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 645 300,00
  Data e shpalljes sė fituesit 18-11-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1974360
  Data e lidhjes sė kontratės 02-12-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 10 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.48 - DT.05-12-2016
  Lidhja e Kontratės NR.49 - DT.12-12-2016

  Mbikqyrje per prokurimin me objekt Ndertim rrjeti i ri ne fshatin Rreth, Nj. Adm. Xhafzotaj, Bashkia Shijak.

  Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
  Objekti i Tenderit Mbikqyrje per prokurimin me objekt Ndertim rrjeti i ri ne fshatin Rreth, Nj. Adm. Xhafzotaj, Bashkia Shijak.
  Nr. Reference REF-16356-04-02-2019
  Vlera / Fondi Limit 898 488,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
  Data e Njoftimit tė Tenderit 03-04-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-04-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 15-04-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues 6
  Operatorė Konkurues GB CIVIL ENGINEERING
  INSTITUT DEKLIADA-ALB
  NET GROUP
  NOVATECH STUDIO
  ZENIT&CO
  LEAD CONSULTING SHPK & " HE & SK 11" SHPK & ARABEL - STUDIO SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • LEAD CONSULTING-HE & SK 11 - ARABEL - STUDIO
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 825 861,00
  Data e shpalljes sė fituesit 06-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomik si me poshte:

  1. “INSTITUTI DEKLIADA” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk permbush:
  • Kapacitetin Teknik pika 2/ pasi; nuk ka paraqitur formulatėt E-Sig 25 pėr periudhen Tetor 2018-Shkurt 2019.
  • Kapacitetin Teknik pika 3/ pasi; nuk ka paraqitur formulatėt E-Sig 25 pėr periudhen Tetor 2018-Shkurt 2019, pėr tė vėrtetuar qė drejtuesit teknik tė figurojnė nė listėpagesat e 6 muajve tė fundit.

  2. Operatori ekonomik “NET GROUP” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk permbush:
  • Kapacitetin ekonomik dhe financiar pika 1/ pasi; bilanci 2018 i paraqitur nuk eshtė i certifikuar nga tatimet.
  • Kapacitetin Teknik pika 3/ pasi; inxhinieri i ndertimit Drejtues Teknik nuk figuron ne listėpagesat pėr periudhen Tetor 2018 deri Shkurt 2019.

  3. Operatori ekonomik “NOVATECH STUDIO” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk permbush:
  • Kriteret e veēanta tė kualifikimit pika a/ pasi: ēmimi i ofetes sė paraqitur ėshtė nėn vlerėn e pėrllogaritur nga ana e Autoritetit Kontraktor sipas VKM 354 dt.11.05.2016.
  • Kriteret e veēanta tė kualifikimit pika a/ pasi: nuk ka paraqitur vėrtetim pėr shlyerjen e detyrimeve ndaj OSHEE.
  • Kapacitetin ekonomik dhe fianciar pika 2/ pasi: nuk ka paraqitur xhiron mesatare pėr tre vitet e fundit.
  • Kapacitetin Teknik pika 2/ pasi; nuk ka paraqitur vertetim nga Administrata Tatimore pėr periudhen Tetor 2018-Mars 2019.

  4. Operatori ekonomik “ZENIT&CO” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk permbush:
  • Kriteret e veēanta tė kualifikimit pika a/ pasi: ēmimi i ofetes sė paraqitur ėshtė nėn vlerėn e pėrllogaritur nga ana e Autoritetit Kontraktor sipas VKM 354 dt.11.05.2016.
  • Kapacitetin Teknik pika 3/ pasi; nuk ka paraqitur diplome per inxhinier Hidroteknik
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor-
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data