Open Procurement Albania

Blerje Eterna BI + Datawarehouse + Reporting Services, log management, manaxhim te dokumenteve, statistikė si dhe Mirmbajtje Eterna BI pėr 4 vite pas implementimit

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Institucioni Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Autoritet Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Objekti i Tenderit Blerje Eterna BI + Datawarehouse + Reporting Services, log management, manaxhim te dokumenteve, statistikė si dhe Mirmbajtje Eterna BI pėr 4 vite pas implementimit
Nr. Reference REF-28377-06-26-2019
Vlera / Fondi Limit 41 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-06-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 22-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Helius Systems
Operator Ekonomik Kontraktues
 • HELIUS SYSTEMS
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 41 000 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Implementimi i sistemit: “Blerje Eterna BI + Datawarehouse + Reporting Services, log management, manaxhim te dokumenteve, statistikė”, do tė realizohet brenda 12 (dymbėdhjetė) muajve kalendarike nga nėnshkrimi i kontratės mes palėve. Afati i shėrbimit tė mirėmbajtjes do tė jetė pėr njė periudhė 48 muaj nga data e dorėzimit tė sistemit.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  NJOFTIM FITUESI ETERNA BI.doc
  DOKUMENTA STANDARTE ETERNA BI.doc
  Njoftimi i kontrates ETERNA BI.doc
  DOKUMENTA STANDARTE ETERNA BI.doc
  Njoftim i shkurter kontrate te nenshkruar.doc
  Njoftim i shkurter kontrate te nenshkruar.doc
  DOKUMENTA STANDARTE ETERNA BI.doc

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data