Open Procurement Albania

Blerje Eterna BI + Datawarehouse + Reporting Services, log management, manaxhim te dokumenteve, statistikë si dhe Mirmbajtje Eterna BI për 4 vite pas implementimit

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Autoritet Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Objekti i Tenderit Blerje Eterna BI + Datawarehouse + Reporting Services, log management, manaxhim te dokumenteve, statistikë si dhe Mirmbajtje Eterna BI për 4 vite pas implementimit
Nr. Reference REF-28377-06-26-2019
Vlera / Fondi Limit 41 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 27-06-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 22-07-2019
Data e mbajtjes se tenderit 22-07-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues Helius Systems
Operator Ekonomik Kontraktues
 • HELIUS SYSTEMS
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 41 000 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-08-2019
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 49200000
  Data e lidhjes se kontrates 18-09-2019
  Kohezgjatja e kontrates Implementimi i sistemit: “Blerje Eterna BI + Datawarehouse + Reporting Services, log management, manaxhim te dokumenteve, statistikë”, do të realizohet brenda 12 (dymbëdhjetë) muajve kalendarike nga nënshkrimi i kontratës mes palëve. Afati i shërbimit të mirëmbajtjes do të jetë për një periudhë 48 muaj nga data e dorëzimit të sistemit.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  NJOFTIM FITUESI ETERNA BI.doc
  DOKUMENTA STANDARTE ETERNA BI.doc
  Njoftimi i kontrates ETERNA BI.doc
  DOKUMENTA STANDARTE ETERNA BI.doc
  Njoftim i shkurter kontrate te nenshkruar.doc
  Njoftim i shkurter kontrate te nenshkruar.doc
  DOKUMENTA STANDARTE ETERNA BI.doc

  MBESHTETES
  USAID

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data