Open Procurement Albania

"Riparime emergjente të rrotës së punës të Turbinës së Agregatit Nr.3 në HEC Fierzë.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Autoritet Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Objekti i Tenderit "Riparime emergjente të rrotës së punës të Turbinës së Agregatit Nr.3 në HEC Fierzë.
Nr. Reference REF-30300-07-15-2019
Vlera / Fondi Limit 5 756 000,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 16-07-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-07-2019
Data e mbajtjes se tenderit 26-07-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues EUROPA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROPA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 650 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 08-08-2019
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 6780000
  Data e lidhjes se kontrates 14-08-2019
  Kohezgjatja e kontrates 15 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Formulari njoftimit fituesit.doc
  Ag.3 Preventivi Fierze-2019.pdf
  Relacion teknik i Rrotes se punes 20.06.2019.pdf
  DT Riparimi rrotes se punes.docx
  Formular njoftim kontrate .doc
  Ag.3 Preventivi Fierze-2019.pdf
  DT Riparimi rrotes se punes.docx
  Relacion teknik i Rrotes se punes 20.06.2019.pdf
  Njoftimi i lidhjes se kontrates Europa-Riparime .doc
  DT Riparimi rrotes se punes.docx
  Relacion teknik i Rrotes se punes 20.06.2019.pdf
  Ag.3 Preventivi Fierze-2019.pdf

  MBESHTETES
  USAID

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data