Open Procurement Albania

"Riparime emergjente tė rrotės sė punės tė Turbinės sė Agregatit Nr.3 nė HEC Fierzė.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Institucioni Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Autoritet Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Objekti i Tenderit "Riparime emergjente tė rrotės sė punės tė Turbinės sė Agregatit Nr.3 nė HEC Fierzė.
Nr. Reference REF-30300-07-15-2019
Vlera / Fondi Limit 5 756 000,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 26-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues EUROPA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROPA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 650 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 08-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 15 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Formulari njoftimit fituesit.doc
  Ag.3 Preventivi Fierze-2019.pdf
  Relacion teknik i Rrotes se punes 20.06.2019.pdf
  DT Riparimi rrotes se punes.docx
  Formular njoftim kontrate .doc
  Ag.3 Preventivi Fierze-2019.pdf
  DT Riparimi rrotes se punes.docx
  Relacion teknik i Rrotes se punes 20.06.2019.pdf
  Njoftimi i lidhjes se kontrates Europa-Riparime .doc
  DT Riparimi rrotes se punes.docx
  Relacion teknik i Rrotes se punes 20.06.2019.pdf
  Ag.3 Preventivi Fierze-2019.pdf

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data