Open Procurement Albania

Ndėrtimi i linjės me dy qarqe 110 kV Fibėr-Librazhd dhe traktet e linjave pėrkatėse nė Nėnstacionin Fibėr e Librazhd

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Ndėrtimi i linjės me dy qarqe 110 kV Fibėr-Librazhd dhe traktet e linjave pėrkatėse nė Nėnstacionin Fibėr e Librazhd
Nr. Reference REF-37262-09-25-2019
Vlera / Fondi Limit 398 910 000,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-09-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-11-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 18-11-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues 4 A-M SHPK
PRIMA ENERGY SHPK & R&T SHPK & PASTRIME SILVIO SHPK
ENCOAL SHPK
SARDO SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • PRIMA ENERGY SHPK - R&T SHPK - PASTRIME SILVIO SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 386 942 700,00
  Data e shpalljes sė fituesit 23-12-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 464331240
  Data e lidhjes sė kontratės 24-12-2019
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s’kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. OE “4 A-M” sh.p.k.:
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.1, “Per kapacitetin teknik” te kritereve te vecanta te kualifikimit, sepse sa i perket pėrvojės se mėparshme lidhur me punimet elektrike.
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.3, “Per kapacitetin teknik” te kritereve te vecanta te kualifikimit, sepse ofertuesi “4 A-M” Sh.p.k, ka nje marrveshje kontraktuale me shoqerine projektuese “ Infratech” Sh.p.k, per realizimin e projektit e cila nuk disponon aplikacionin “PLS CADD and TOWER” ose aplikacione te ngjashme per realizimin e projektit te linjes.
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.9, “Per kapacitetin teknik” te kritereve te vecanta te kualifikimit, sepse ofertuesi “4 A-M” Sh.p.k, nuk ka provuar se disponon “Instrument per matjen e dispersionit kromatik me shtrirje dinamike min 55 db” sepse per Instrumentin ne pronesi te shoqerise “ATU” Sh.p.k, nuk eshte paraqitur asnje dokument teknik ku te pershkruhet se pajisja ka te dhenat teknike te kerkuara.

  2. OE “ENCOAL” sh.p.k.:
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.1, “Per kapacitetin teknik” te kritereve te vecanta te kualifikimit, sepse nuk ka paraqitur kontrata te ngjashme.
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.2, “Per kapacitetin teknik” te kritereve te vecanta te kualifikimit sepse mungojne pikat e meposhtme ne lidhje licensen e projektimit: Projektues gjeodet - Pikat 8/a, c dhe d.
  Studim gjeologo inxhinierik – hidrogjeologjik - Pikat 9/b, d .
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.3, “Per kapacitetin teknik” te kritereve te vecanta te kualifikimit, sepse nuk disponon aplikacionin “PLS CADD and TOWER” ose aplikacione te ngjashme per realizimin e projektit te linjes.
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.6, “Per kapacitetin teknik” te kritereve te vecanta te kualifikimit, sepse ne stafin e tij, ne plotesim te ketij kriteri, i mungojne 1(nje) inxhinier ndertimi, 1(nje) inxhinier elektrik dhe 1(nje) Inxhinier topograf/Gjeodet.
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.7, “Per kapacitetin teknik” te kritereve te vecanta te kualifikimit, sepse nuk ka numrin e nevojshem te punonjesve per realizimin dhe zbatimin e kontrates. Ka vetem 25 punonjes nga 50 te kerkuar.
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.8, “Per kapacitetin teknik” te kritereve te vecanta te kualifikimit, sepse nuk ka paraqitur kartelat personale te sigurimit teknik te punonjesve te kerkuar.
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.9, “Per kapacitetin teknik” te kritereve te vecanta te kualifikimit, sepse nuk disponon mjetet e nevojshme te kerkuara per realizimin e kontrates.
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.11, “Per kapacitetin teknik” te kritereve te vecanta te kualifikimit, sepse nuk eshte i pajisur me licensat e kerkuara ne kete kriter kualifikimi.
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.12, “Per kapacitetin teknik” te kritereve te vecanta te kualifikimit, sepse nuk ka paraqitur asnje document ne permbushje te ketij kriteri.
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.13, “Per kapacitetin teknik” te kritereve te vecanta te kualifikimit, sepse nuk ka plotesuar tabelat me te dhent teknike, te kerkuar ne Specifikimet teknike te DT-ve.
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.14, “Per kapacitetin teknik” te kritereve te vecanta te kualifikimit, sepse nuk ka paraqitur nje deklarate qe mallrat e furnizuara jane te reja (jo te rikonstruktuara).

  3. OE “SARDO” sh.p.k. :
  • Nuk ka paraqitur asnje dokument te vlefshem perfshire ketu dhe oferten ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Per kete procedure prokurimi eshte shtyre dy here afati I dorezimit te dokumentave ( referuar ne Shtojcat e bashkengjitura me poshte ).
  Afati fillestar ka qene data 28-10-2019 .
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftim Kontrate.doc
  Lista e shtyllave.pdf
  Skica 2.pdf
  Skicat 1.pdf
  Skica 3.pdf
  DST Fiber-Librazhd.docx
  12. Njoftim fituesi.doc
  Specifikme teknike dhe kerkesa per gjeologjine.pdf
  Shtojce per modifikim i DT-ve.doc
  Shtojce per modifikim te DT-ve.doc
  DST Fiber-Librazhd.docx
  Specifikimet Teknike te traktit te ri qe shtohet ne N.st Librazhd dhe N.st Fiber.pdf
  Skicat 1.pdf
  Skica 2.pdf
  Skica 3.pdf
  Lista e shtyllave.pdf

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data