Open Procurement Albania

Sigurimi i AQT-ve te TEC Vlore sh.a

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Termocentrali Vlore sh.a
Autoritet Prokurues Termocentrali Vlore sh.a
Objekti i Tenderit Sigurimi i AQT-ve te TEC Vlore sh.a
Nr. Reference REF-46542-12-19-2019
Vlera / Fondi Limit 30 200 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit te Tenderit 20-12-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-01-2020
Data e mbajtjes se tenderit 13-01-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues ALBSIG & SIGAL & SIVIG & INSIG
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Albsig - SIGAL UNIQA Group AUSTRIA - SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP - INSIG SH.A
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 30 100 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 28-01-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 30100000
  Data e lidhjes se kontrates 07-02-2020
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka patur të skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Sigurimi i AQT-ve te TEC Vlore sh.a

  Institucioni Prokurues Termocentrali Vlore sh.a
  Autoritet Prokurues Termocentrali Vlore sh.a
  Objekti i Tenderit Sigurimi i AQT-ve te TEC Vlore sh.a
  Nr. Reference REF-41029-10-25-2019
  Vlera / Fondi Limit 30 200 000,00
  Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
  Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit te Tenderit 28-10-2019
  Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-11-2019
  Data e mbajtjes se tenderit 21-11-2019
  Nr. i Operatoreve Konkurues
  Operatore Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Leke pa TVSH
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Ne kontraten e bashkepunimit qe operatoret ekonomik kane lidhur mes tyre ka mangesi ne nenin vlefshmeria si dhe ne nenin nr.4.
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit

  MBESHTETES
  USAID

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data