Open Procurement Albania

Blerje Internet –Intranet,Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat per 2 vite,

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Autoritet Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Objekti i Tenderit Blerje Internet –Intranet,Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat per 2 vite,
Nr. Reference REF-43323-11-13-2019
Vlera / Fondi Limit 85 824 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-11-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-12-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 10-12-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Communication Progress shpk & Albtelekom shpk
Albanian Satellite Communications
Abcom
Operator Ekonomik Kontraktues
 • COMMUNICATION PROGRESS - ALBTELECOM
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 59 472 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 07-01-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Afati i ofrimit tė shėrbimit do tė jetė pėr 2 (dy) vite kalendarike nga data e nėnshkrimit tė kontratės.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomik tė mėposhtėm:

  1.Operatori Ekonomik “Abcom” sh.p.k :
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.

  2. Operatori Ekonomik “Albanian Satellite Communications” sh.p.k. :
  • Nuk plotėsohet pika 2.1/b e kritereve tė vecanta tė kualifikimit pasi Deklarata per paraqitje oferte te pavaruar – nuk eshte klikuar asnje nga alternativat (a ose b).
  • Nuk plotėsohet pika 3.3.3 pasi mungon deshmia e partneritetit me prodhuesit/distributorėt e autorizuar tė pajisjeve dhe shėrbimeve pėr optimizimin e performancės qė kėrkohen nė specifikimet teknike.
  • Nuk plotėsohet pika 3.3.5 e kritereve tė veēanta tė kualifikimit nė tė cilėn citohet : Nuk paraqitur deshmi per punonjes te certifikuar CCNP ose ekuivalent, operatori Ekonomik nuk ka paraqitur asnjė ēertifikim pėr inxhinierėt qė plotėsojnė kriterin e mėsipėrm.
  • Nuk plotėsohet pika 3.3.5 e kritereve tė veēanta tė kualifikimit nė tė cilėn citohet : nuk kane paraqitur deshmi per punonjes te certifikuar ITIL, operatori Ekonomik nuk ka paraqitur asnjė ēertifikim pėr inxhinierėt qė plotėsojnė kriterin e mėsipėrm.
  • Nuk plotėsohet pika 3.3.5 e kritereve tė veēanta tė kualifikimit nė tė cilėn citohet : Nuk kane paraqitur deshmi per punonjes te certifikuar ne teknologji mbrojtje rrjeti. operatori Ekonomik nuk ka paraqitur asnjė ēertifikim pėr inxhinierėt qė plotėsojnė kriterin e mėsipėrm.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data