Open Procurement Albania

Rikonstruksion ne rrjetin TM - TU ne Zonen e Thumanes Borizan F.14 N/ST F. Kruje

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Rikonstruksion ne rrjetin TM - TU ne Zonen e Thumanes Borizan F.14 N/ST F. Kruje
Nr. Reference REF-85827-09-14-2018
Vlera / Fondi Limit 160 468 450,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-09-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-10-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 17-10-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues TALI ENERGY SHPK & SPN ENERGY & EUROPA SHPK & EVEREST SHPK

ENCOAL SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TALI ENERGY - SPN Energy-EVEREST -
  Notice: Undefined offset: 3 in /home/openprocurement/application/views/scripts/pcompany/view.phtml on line 393
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 158,498,502
  Data e shpalljes sė fituesit 06-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshtė skualifikuar ofertuesi si mėposhtė:

  1. ENCOAL sh.p.k :
  Gjate hapjes se procedures ne webin www.app.gov.al rezulton se Operatori Ekonomik ENCOAL shpk ka paraqitur oferte ekonomike, por nuk ka paraqitur asnje dokumentacion tjeter kualifikues sipas kerkesave ne DST. Per sa mesiper Komisioni i Vleresimit te Ofertave, referuar ligjit nr. 9643 date 20.11.2006”, per prokurimin publik, i ndryshuar, VKM nr 914 date 29.12.2014, i ndryshuar, per “Regullat e Prokurimit”, neni 15, neni 16, ka vendosur qe smund te beje vler esimin e operatorit ekonomik pasi nuk ka paraqitur asnje dokument te kerkuar ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data