Open Procurement Albania

Rehabilitimi i sallės sė telefonisė, hidroizolimi tek ish zyrat e administratės dhe rikonstruksioni i objektit Menca e punėtorėve nė HEC Fierzė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Autoritet Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Objekti i Tenderit Rehabilitimi i sallės sė telefonisė, hidroizolimi tek ish zyrat e administratės dhe rikonstruksioni i objektit Menca e punėtorėve nė HEC Fierzė
Nr. Reference REF-93324-11-08-2018
Vlera / Fondi Limit 5 980 118,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-11-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 20-11-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues ELDA - VL
Halili 1 & "Shendelli
Junik
Operator Ekonomik Kontraktues
 • JUNIK SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5,964,952
  Data e shpalljes sė fituesit 07-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 45 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertat e ofertuesėve si mė poshtė :

  1. Operatori ekonomik "ELDA - VL" shpk pasi :
  • Nuk ka paraqitur ofertė ekomomike;
  • Nuk ka paraqitur asnjė nga dokumentat ligjore dhe ekonomike tė kėrkuara nė DT.

  2. Bashkimi i operatorėve ekomonik "Halili 1" shpk & Shendelli" shpk pasi :
  • Deklarata pėr bashkimin e pėrkohshėm tė bashkėpunimit Nr.2619 REP, Nr.1014 datė 17.11.2018 e paraqitur nė tender ėshtė pėr procedurėn me objekt: "Mbulesė kanali nė rrugėn serpentinė me konstruksion nė HEC Fierzė", i cili zhvillohet nga Autorioteti Kontraktor HEC Fierzė.
  • Nuk ėshtė paraqitur prokura e posacme. Bazuar nė VKM 914, Neni 74 pika 2, Bashkimi i operatorėve para dorėzimit tė ofertės duhet tė krijohet zyrtarisht, me njė marrėveshje tė noterizuar, ku tė pėrcaktohen pėrfaqėsuesi i grupit, pėrqindja e pjesėmarrjes sė punės/shėrbimit/furnizimit dhe elementet konkrete, qė do tė kryejė secili nga anėtarėt e kėtij bashkimi.
  • Nė ofertėn e paraqitur nuk ėshtė bėrė ndarja e punimeve tė cilat do tė kryejnė, nė kundėrshtim me VKM Nr.914, Neni 74, pika 1. Si pasojė e mungesės sė marrveshjes sė bashkėpunimit, KVO e ka tė pa mundur tė bėjė vlerėsimin e kapaciteteve teknike tė paraqitura nė tender.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Formular fituesi Junik app.doc
  Formular fituesi Junik app.doc
  Grafik Salla e telefonise.pdf
  4 Specifikime Teknike.pdf
  GRAFIKU MENCA.pdf
  1 Prev. Salla e telefonise + menca.pdf
  3 Raport Teknik - Salla e telefonise + menca.pdf
  Projekti i Zbatimit.pdf
  DT Reahabilitimi i salles dhe mensa Fierze .doc

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data