Open Procurement Albania

Loti 4 "Ushqime Koloniale"

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara
Institucion Kontraktues Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara
Objekti i Tenderit Loti 4 "Ushqime Koloniale
_________________________________________________________
Operatorët ekonomik të mëposhtëm janë identifikuar si të suksesshëm:
1) “ZDRAVO” SHPK - Vlera: 149,070,815 lekë (pa TVSH)
2) “Gerti 1987” shpk - Vlera: 159,693,730 lekë (pa TVSH)
Nr. Reference REF-16652-12-29-2021
Vlera / Fondi Limit 162 774 376,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 30-12-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 31-01-2022
Data e mbajtjes se tenderit 31-01-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “ZDRAVO” SHPK
2. “Gerti 1987” shpk
3. “NELSA SHPK”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “GERTI – 1987” SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 159 693 730,00
  Data e shpalljes se fituesit 24-05-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Marrë përgjigje me vendimin nr 407/2022 datë 29.04.2022 të Komisionit të Prokurimit Publik
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “NELSA SHPK”, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur oferte ekonomike
  2. “ZDRAVO” SHPK, për këto arsye:
  - Në zbatim të vendimit nr 407/2022 datë 29.04.2022 të Komisionit të Prokurimit Publik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara REF-16652-12-29-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data