Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i Seksionit 6KV

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues HEC LANABREGAS sh.a
Autoritet Prokurues HEC LANABREGAS sh.a
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i Seksionit 6KV
Nr. Reference REF-23771-04-01-2022
Vlera / Fondi Limit 14 854 475,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 04-04-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 19-04-2022
Data e mbajtjes se tenderit 19-04-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “A&E” sh.p.k
2. “EV Engineering ” Sh.p.k
3. “RAFIN COMPANY ” Sh.p.k
4. “MUHOPLUS LTD ” Sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MUHOPLUS LTD
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 14 727 060,00
  Data e shpalljes se fituesit 06-05-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 4 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “A&E” sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk ploteson kriterin 2.3.2: OE nuk ka paraqitur CV te kerkuara per 3 Elektricistet. Paga ne kontratat e punes se stafit nuk eshte ne te njejten vlere me ato te listepagesave.
  2. “EV Engineering ” Sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur kontrate pune per elektricistet sikurse eshte kerkuar nga AK ne piken 2.3.2 te dst.
  3. “RAFIN COMPANY ” Sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur asnje dokumentacion sikurse eshte kerkuar nga AK ne piken 2.3.2 te DST si CV, Kontrate pune dhe deshmi kualifikimi per stafin elektricist.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MUHOPLUS LTD viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MUHOPLUS LTD viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MUHOPLUS LTD viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MUHOPLUS LTD viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data