Open Procurement Albania

Furnizim Vendosje e qarkut të dytë të linjës 220 kV TEC Fier – Babicë – TEC Vlore

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Furnizim Vendosje e qarkut të dytë të linjës 220 kV TEC Fier – Babicë – TEC Vlore
Nr. Reference REF-52158-12-05-2022
Vlera / Fondi Limit 225 192 717,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 06-12-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-12-2022
Data e mbajtjes se tenderit 21-12-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. BOE “4 A-M” sh.p.k & “DOKO” sh.p.k.
2. “LA-OR” sh.p.k.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • 4 A-M sh.p.k - DOKO sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 224 550 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 11-01-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 269460000
  Data e lidhjes se kontrates 07-02-2023
  Kohezgjatja e kontrates 12 (dymbëdhjetë) muaj nga hyrja në fuqi e kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i Lidhjes se Kontrates: Buletini Nr. 14 datë 13 Shkurt 2023
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 4 A-M sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 4 A-M sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 4 A-M sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 4 A-M sh.p.k viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data