Open Procurement Albania

Shërbim mirëmbajtje për impiantet e ngrohjes dhe rrjetet e furnizimit me ujë të pijshëm

Institucioni Prokurues Drejtoria e Përgjithshme e Objekteve Publike, Bashkia Tiranë
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit Shërbim mirëmbajtje për impiantet e ngrohjes dhe rrjetet e furnizimit me ujë të pijshëm
Nr. Reference REF-55641-01-04-2023
Vlera / Fondi Limit 33 333 300,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 05-01-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-01-2023
Data e mbajtjes se tenderit 20-01-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1.BOE ONI sh.p.k & Cara sh.p.k & AERTERMIKA sh.p.k
2.ALTEC sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ONI sh.p.k - Cara sh.p.k - AERTERMIKA sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 25 683 337,00
  Data e shpalljes se fituesit 08-02-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12,(dymbëdhjetë) muaj (Nga lidhja e kontratës/ kontratave deri në plotësimin e nevojave të autoritetit kontraktor sipas kërkesës, në bazë të marrëveshjes kuadër)
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  - ALTEC sh.p.k , per arsye:
  - nuk plotëson pikën 2.3.7 tek Kriteret e Veçanta të Kualifikimit pasi dokumentacioni i paraqitur për plotësimin e këtij kriteri nuk është i plotë dhe nuk përmban të dhënat teknike të pajisjeve sipas Kërkesave të DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ONI sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ONI sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ONI sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ONI sh.p.k viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Cara sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Cara sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Cara sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Cara sh.p.k viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Qeverisja Vendore Tiranë REF-55641-01-04-2023
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data