Open Procurement Albania

Makina (Fadrome e re)

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Ndermarrja e Sherbimeve Publike Korce
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korçë
Objekti i Tenderit Makina (Fadrome e re)
Nr. Reference REF-61893-03-09-2023
Vlera / Fondi Limit 9 050 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 10-03-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-03-2023
Data e mbajtjes se tenderit 21-03-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. Dritan Xheka p.f
2. VIBTIS sh.k.p
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VIBTIS SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 9 045 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 03-04-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 10854000
  Data e lidhjes se kontrates 18-04-2023
  Kohezgjatja e kontrates 25 (njezet e pesë) ditë duke filluar nga data e lidhjes së kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. Dritan Xheka p.f, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur Licencen e leshuar nga Drejtoria e Pergjithshme e Sherbimeve te Transportit Rrugor
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VIBTIS SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VIBTIS SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VIBTIS SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VIBTIS SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 39 datë 2 Maj 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data